Nejslavnější popkulturní Comic-Con startuje v Praze. Představí se herci, kreslíři i spisovatelé - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Nejslavnější popkulturní Comic-Con startuje v Praze. Představí se herci, kreslíři i spisovatelé

,
Nejslavnější popkulturní Comic-Con startuje v Praze. Představí se herci, kreslíři i spisovatelé
Zdroj: čtk

V pátek startuje v pražském O2 universu celosvětově nejslavnější festival popkultury Comic-Con. Festival se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a horor. Na jediné akci se představí herci, komiksový výtvarníci, spisovatelé a další umělci. Festival potrvá do neděle.

Návštěvníci se mohou zúčastnit nejen fotografování, autogramiád a besed se zahraničními i domácími herci a umělci, ale také promítání, workshopů či koncertů. Součástí festivalu jsou také herny s videohrami i stolními hrami a prodej fanouškovského zboží.

Na pražský Comic-Con dorazí také řada zahraničních herců. Představí se například Ron Perlman, Brandon Routh nebo Casper Van Dien. „Moc nás potěšilo, s jakou odezvou se setkala poslední ohlášená jména našich hereckých hostů. John Rhys-Davies, známý třeba jako trpaslík Gimli z Pána prstenů, nebo Danny John-Jules, kterého si fanoušci Červeného trpaslíka pamatují jako charismatického Kocoura, vzbudili nadšení,“ uvedl Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, které akci spolupořádá. „Máme silnou hereckou sestavu, která může směle konkurovat zahraničním Comic-Conům s mnohem delší tradicí,“ dodal.

Svoji účast již také potvrdili například spisovatelé Ben Aaronovitch, Ondřej Neff či František Kotleta a scénáristé a výtvarníci Brian Azzarello, John McCrea, Rafa Garrres, Alvaro Martínez, Marco Turini, Petr Kopl, Dan Černý, Jonáš Ledecký a mnoho dalších. Zástupce advokátní kanceláře HKDW Legal bude na místě osvědčovat autenticitu podpisů umělců.

Nejen umělci

„Na Comic-Conech lidé milují kostýmy, u nás si jich užijí opravdu dost. Kromě toho, že v nich mnoho účastníků na akci dorazí, v sobotu večer proběhne i naše vlastní kostýmová soutěž PragoCosplay. Při hodnocení takových soutěží nezáleží jen na kvalitě samotného kostýmu, ale i na hereckém ztvárnění vybrané postavy,“ říká programový ředitel festivalu Václav Pravda.

Slavnostního otevření festivalu se zúčastní i pražský primátor Zdeněk Hřib. „Jako velkého fanouška komiksu, sci-fi a fantasy mě moc těší, že jsme se v Praze dočkali prvního ročníku Comic-Conu a jsem rád, že jsme ho jako město mohli podpořit,“ řekl Hřib.

Nejslavnější popkulturní Comic-Con startuje v Praze. Představí se herci, kreslíři i spisovatelé
5 (100%) 3 hlasování
Diskuze