Návštěvnost pražských památek je podobná loňské. Více lidí přitáhlo jen Židovské muzeum

01. srpna, 17:01 - čtk
01. srpna, 17:01

Zájem turistů o pražské památky a atrakce je podobný jako v minulém roce. I letos jsou nejlákavějšími cíli Pražský hrad a zoologická zahrada. „Jedinou výjimkou v roce 2017 bude Staroměstská radnice, kde kvůli rekonstrukci a uzavření ochozu věže návštěvnost výrazně klesla,“ uvedla mluvčí Prague City Tourism Barbora Hrubá. Slabší návštěvnost zaznamenala v červenci koupaliště.

O pražské památky je podobný zájem jako v minulých letech. Žebříček turisticky atraktivních míst se rok od roku příliš neliší. Nejnavštěvovanější památkou v hlavním městě je tradičně Pražský hrad, jehož branami od začátku roku do konce července prošlo přes 1,2 milionu platících návštěvníků. To je o 12,5 procenta více než za stejné období v minulém roce, uvedl mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek.

„Zatím jsou čísla velmi podobná loňskému roku, kdy k nám v červenci dorazilo přes 228 tisíc návštěvníků. V roce 2015 to bylo o 50 tisíc méně (178 tisíc lidí),“ sdělila tisková mluvčí Zoo Praha Alena Šteffelová. Do minulého čtvrtka do zoo přišlo 200 tisíc lidí.


Kolik lidí v Praze přespává? Čtěte:

V počtu přenocování zahraničních turistů byla Praha loni pátá v Evropě


V posledních letech se zvyšuje zájem o Židovské muzeum v Praze. Loni za červenec muzeum navštívilo na 65 tisíc lidí a předběžná čísla naznačují, že letos přišlo turistů více. Podle Jiřího Tejkala z odboru rozvoje a vztahů s veřejností nejvíce turisty přilákaly Starý židovský hřbitov a Španělská synagoga a zájem turistů přitahuje také v minulých letech zrekonstruovaná Maiselova synagoga.

Meziroční pokles červencové návštěvnosti zaznamenali v Národním muzeu. Letos si prohlédlo expozice muzea 22 tisíc lidí, což je téměř o šest tisíc méně než v roce 2016. Z toho přes 12 tisíc lidí přilákaly expozice nové budovy Národního muzea, necelé tři tisíce lidí zavítaly na Národní památník na Vítkově a 2400 návštěvníků přivítalo České muzeum hudby, uvedla Šárka Dočkalová z Národního muzea.

„Vedle tradičně oblíbeného Veletržního paláce se site-specific instalacemi Aj Wej-weje a Magdaleny Jetelové, se návštěvnické oblibě v létě těší zejména dvě aktuální výstavy - Gerharda Richtera v paláci Kinských a Františka Skály ve Valdštejnské jízdárně,“ informovala Tereza Ježková z Národní galerie. V letních měsících přitahuje pozornost také areál Anežského kláštera s programem Anežka LIVE!, který je plný umění, filmu nebo hudby.

Letní sezona je důležitá pro provozovatele koupališť. Areál Pražačka navštívilo za červenec 5800 lidí. „Ve srovnání s loňským červencem je to asi o 15 procent méně, letošní červen byl ale zase lepší,“ řekl ředitel areálu Václav Bartásek. Stejný trend zaregistrovali i na koupališti Petynka. Za červenec přišlo 20 tisíc lidí, což je o 1000 méně než loni a o 16 tisíc méně než v roce 2015.

Ve srovnání s minulými roky je tato sezona nejsilnější. Od května do konce června přišlo celkem 56 tisíc návštěvníků, téměř o 17 tisíc lidí více než loni a o 6000 více než v roce 2015, sdělil Jan Blažek z marketingu koupaliště.

Čtěte také:

Ruští turisté se vrací do Prahy. Jejich počet se zvedl o více než polovinu

Radní Jan Wolf: Když budou odvádět peníze, ať tady Airbnb existuje


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Chcete hlasovat v českých volbách ze zahraničí? Tak si pospěšte!
Auta
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má…
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Komentář: Řídím rád, ale příchodu autonomního řízení se nemohu dočkat
Audi A7 Sportback nové generace se představí ve čtvrtek. Designem nepřekvapí
Technologie
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Huawei Mate 10: první dojmy z nové řady inteligentních phabletů (video)
Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít