Na dohled Babišovi. Finanční skupina Partners postaví v Praze novou centrálu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Na dohled Babišovi. Finanční skupina Partners postaví v Praze novou centrálu

,
Na dohled Babišovi. Finanční skupina Partners postaví v Praze novou centrálu
Zdroj: Partners

Poradenská firma Partners se rozpíná co do aktivit i zaměstnanců. Expanzi nyní korunuje výstavbou nového sídla.

„Celkově bude mít nová budova zhruba šest tisíc metrů čtverečních a počítáme s investicí kolem 300 milionů korun,“ řekl týdeníku Euro šéf skupiny Partners Petr Borkovec. Dva roky ještě bude trvat administrativní příprava stavby, další dva roky pak potrvá samotná stavba. Pozemek už firma koupila.

Spodní část budovy má být věnována sdíleným prostorům pro poradce, kteří se setkávají se svými klienty, školicím místnostem a součástí bude i velký konferenční sál. V budově budou i kavárna a terasa napojená na okolní zeleň.

Nové sídlo skupiny bude stát kousek od obchodního centra na pražském Chodově, nedaleko od sídla hnutí ANO a Agrofertu premiéra Andreje Babiše.

„Rosteme a přijímáme nové lidí. Všechny naše dceřiné společnosti bez finančních poradců mají už skoro 300 zaměstnanců, z toho zhruba šedesátka sedí v Brně,“ dodal Borkovec.

Do finanční skupiny Partners patří investiční společnost, pojišťovna Simplea, nemovitostní fond Trigea a také mediální divize. Na konci roku chce skupina spustit proces budování banky podáním žádosti k České národní bance. V prvním pololetí roku 2020 obrat skupiny dosáhl 986 milionů korun. Za celý rok plánuje skupina překonat dvoumiliardový obrat.