Metropoli pokryla ledovka, problémy mají chodci i autobusy MHD - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Metropoli pokryla ledovka, problémy mají chodci i autobusy MHD

, čtk,
Metropoli pokryla ledovka, problémy mají chodci i autobusy MHD
Zdroj: Profimedia.cz

Prahu ve čtvrtek dopoledne pokryla ledovka. Led působil problémy chodcům, řidičům a autobusům MHD. Technická správa komunikací (TSK) vyslala do terénu veškerou techniku, řekla mluvčí společnosti Barbora Lišková. Také pražská záchranná služba má v terénu všechny sanitky. Podle informací na twitteru ZZS jen během jedné hodiny uklouzlo na ledu 21 chodců.

„Veškerá technika je v terénu,“ řekla Lišková. Všech 70 sypačů je v provozu od devíti hodin ráno na komunikacích takzvaného prvního pořadí, kdy TSK čistí nejdůležitější komunikace. Později přišly na řadu i zbylé silnice druhého a třetího pořadí. V provozu je i 51 strojů na uklízení ulic a stovky pracovníků, kteří uklízejí chodníky jak ručně, tak za pomoci strojů. Na informačních tabulích je pro řidiče výstraha před náledím. V případě ledovky má TSK povoleno sypat na komunikace kromě inertu i sůl.

Podle webu dopravního podniku problémy s ledovkou dolehly i na některé linky autobusů. Před jedenáctou hodinou dopolední byly kvůli nesjízdným silnicím mimo provoz linky 124, 148, 172, 245 a 255. Podle meteorologů by měly srážky k večeru ustávat.

Dále čtěte:

Prahu opět tíží smog. Magistrát žádá řidiče, aby přesedli do MHD

Mráz rve potrubí, počet havárií vody stoupl o 11 procent