Městské části dostanou od Prahy fitparky. Jeden vyjde na 600 tisíc - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Městské části dostanou od Prahy fitparky. Jeden vyjde na 600 tisíc

, čap, čtk,

Každá pražská městská část by měla mít na svém území fitness park. Na stavbu sportovišť vyčlení magistrát 33 milionů korun. Stavba jednoho parku, který umožní cvičit i dětem od osmi let, vyjde na 600 tisíc korun. Přidělení peněz schválili pražští radní. Projekt ještě musí potvrdit pražští zastupitelé.

Sportoviště nebudou z pražských městských částí pouze v Královicích, kde nebyla nalezena vhodná plocha, a Velké Chuchli, která o vybudování sportoviště neprojevila zájem.

Na finacování fitness parků se bude podílet i Český olympijský výbor, který projekty podpoří částkou 6,3 milionu korun. Sportoviště budou sloužit kromě veřejnosti pro pohybové testy a projekt olympijského víceboje.


Podívejte se, jak budou sportoviště vypadat:


Sportoviště budou přístupná zdarma v kteroukoli denní dobu. Na každém budou čtyři cvičební části, každá bude určená pro různé cvičení. Jedna bude určena k zahřátí těla, další tři k procvičení a posílení nohou, rukou a zad. „Jde o posilování těla vlastní vahou,“ zmínil náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

V dubnu 2016 rada uložila Institutu plánování a rozvoje (IPR) vytipovat místa, na nichž by bylo možné vybudovat venkovní sportoviště. Původní záměr počítal s realizací takzvaných fitparků minimálně na deseti místech v hlavním městě, kvůli zájmu se záměr rozrostl na 55 sportovišť.

Dále čtěte:

Hlavní město opraví za 90 milionů korun sportoviště

Děti se vrátí do dílen. Školy získají polytechnická hnízda za 90 milionů


Ohodnoťte tento článek
Diskuze