Magistrát rozdělí mezi radnice přes 1,2 miliardy. Většinu získá školství a sport - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Magistrát rozdělí mezi radnice přes 1,2 miliardy. Většinu získá školství a sport

, čtk,
Magistrát rozdělí mezi radnice přes 1,2 miliardy. Většinu získá školství a sport
Zdroj: Jan Rash

Praha rozdělí mezi městské části více než 1,2 miliardy korun. Rozhodli o tom ve čtvrtek na mimořádném jednání pražští radní. Většina financí půjde do oblasti školství a sportu. Rozdělení peněz musí ještě schválit pražští zastupitelé. Jednotlivé radnice na magistrát zaslaly 160 žádostí za 2,738 miliardy korun. Peníze město vezme ze své vlastní rezervy.

Z celkové částky půjde 812,5 milionu korun velkým městským částem, Praha 23 až 57 dostanou 462,6 milionu. „Přibližně 60 procent finančních prostředků bude použita na projekty v oblasti školství, zbytek je potom určen na projekty pro sport, volný čas a veřejný prostor,“ uvedla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová (ANO).

V rámci školství by například po 30 milionech mohly dostat Praha 3 na opravu suterénu a kuchyně základní a mateřské školy na Jarově a Praha 4 na rekonstrukci kuchyně v ZŠ Na Planině. O pět milionů méně může získat Praha 10 na stavbu nové mateřské školy v areálu ZŠ Nad Vodovodem. Radnice Prahy 15 obdrží peníze na výstavbu hokejbalového hřiště se zázemím a Praha 16 na stavbu krytého bazénu, plyne z návrhu.


Magistrát si chce ohlídat přidělování financí. Čtěte:

Magistrát chce vyvrátit pochybnosti o přidělování evropských peněz

Ilustrační fotografie


Ve zdravotnictví by Praha 6 mohla dostat na rekonstrukci polikliniky pod Marjánkou 60 milionů korun. Praha 9 potom 25 milionů na dostavbu hlavní budovy polikliniky na Proseku.

Pražští radní měli původně v úterý schválit seznam projektů za asi 1,08 miliardy. Nakonec se rozhodli, že bude vyčerpána celá původně určená částka.

Dále čtěte:

Praha rozdělí mezi městské části 1,27 miliardy korun. Jde o investiční rezervu

Městské části dostanou příští rok přidáno

Městské části nestihly schválit rozpočet. Rok začnou finančním provizoriem


Ohodnoťte tento článek
Diskuze