Krúpův fond koupil kanceláře v centru Prahy - Euro.cz

Přihlášení

Krúpův fond koupil kanceláře v centru Prahy

,
Krúpův fond koupil kanceláře v centru Prahy
Zdroj: čtk

Redside investiční společnost odkoupila budovu Panorama Business Center v Praze. Prodávajícím je holandský private equity fond Mint Fond 8.

Podle tiskové zprávy poradenské společnosti Schoenherr, která obchod zprostředkovala, došlo k podpisu kontraktu začátkem prosince.

„Viděli jsme letos nárůst komerčních realitních transakcí v Praze, kde místní i mezinárodní investoři projevují zájem v tomto sektoru. Panorama Business Center je dobře známá budova v centru Prahy a my jsme nadšeni, že jsme mohli podpořit Redside při této transakci,“ uvedla partnerka Schoenherr Gabriela Porupková.

Plně obsazena osmipatrová budova Panorama Business Center ve Škrétove ulici na pražských Vinohradech se nachází nedaleko stanice metra Muzeum a Václavského náměstí. 6800 metrů čtverečních kancelářských prostor spravuje CBRE.

Společnost Redside byla založena v roce 2012. Firma spravuje majetek fondu kvalifikovaných investorů v hodnotě několika miliard korun. Fond je určen zejména pro soukromé investory a finanční skupiny. Novým majitelem budovy bude Nova Hotels, firma spravovaná fondem Redside.

Redside investiční společnost byla založena finanční skupinou Arca Capital slovenského finančníka Pavla Krúpy. Dosud nejvýznamnějším obchodem hotelové části fondu bylo odkoupení hotelů Crowne Plaza Bratislava a Grand Hotel Kempinski High Tatras z rukou Best Hotel Properties (BHP) ovládané československou finanční skupinou J&T na přelomu letošního a loňského roku.

Nová však není ani spolupráce Redside a poradenské skupiny Schoenherr. V květnu společně dokončily akvizici čtyř kancelářských budov o souhrnné kancelářské ploše 24 600 metrů čtverečních. Šlo o budovy Vyšehrad Victoria v Praze 4, Avenir E v Nových Butovicích a o sídla firem Pfizer a BNP u Anděla v Praze 5.

Dosavadním majitelem Panorama Business Center byl MINT FOND 8 B.V, součást investiční skupiny MINT Investments se sídlem v Nizozemsku.

Čtěte také:

=====
Český realitní fond ZFP koupil budovu v Budapešti

NEPI a Rockcastle se spojují v realitního obra

Accolade postaví v polské Bydhošti průmyslový park za tři čtvrtě miliardy