Kongresové centrum Praha chce být smart. Mění technologie i interiér

21. června 2017, 06:07 - čap
21. června 2017, 06:07

Kongresové centrum Praha (KCP) pokračuje v rozsáhlé rekonstrukci interiérů. Kompletní modernizace čeká technologie a kabely, přibude wi-fi síť, digitální navigační systém a rekonstrukcí projdou i toalety, koberce či stěny. V červenci také podle obchodní a marketingové ředitelky Lenky Žlebkové KCP vybere vítěze architektonické soutěže na dostavbu nové multifunkční haly.

Hala, která má nabídnout přes pět tisíc metrů čtverečních výstavní plochy, bude stát na jižní straně centra. Náklady na její výstavbu Žlebková odhadla na 300 milionů korun, částka ale podle ní není definitivní. Dokončení stavby čeká v roce 2020. Příští rok chce podle ní KCP začít vyjednávat stavební povolení. Hala by měla po otevření sloužit například i kultuře, koncertům nebo sportovním a firemním akcím. Mělo by také být možné ji rozdělit pro pořádání několika souběžných akcí.

„Měli jsme jasný požadavek na velikost výstavní plochy, protože co nás trápí, je právě nedostatečná plocha výstavních prostor,“ uvedla Žlebková. Poznamenala, že s historickou severní variantou výstavby haly směrem k Nuselskému údolí už se nepočítá

Do vnitřní modernizace budovy investuje kongresové centrum 350 milionů korun. Vyměnit za ně chce toalety, nábytek, ale například i zásuvky. Investuje do zvýšení bezpečnosti a nového kamerového systému. Rekonstrukce interiéru by podle Žlebkové měla být hotová do listopadu, kdy KCP hostí kongres Mezinárodní kongresové asociace (ICCA). Kongresové centrum chystá podle generálního ředitele Romana Ray Strauba také takzvaný rebranding a nové logo.


Přečtěte si rozhovor s generálním ředitelem KCP:

Roman Ray Straub: Přichází období, které je na kongresy chudší


Hotová už je podle vedení centra rekonstrukce kotelny a klimatizace za 130 milionů korun. Systém se dá nově nastavit podle aktuální vytíženosti jednotlivých sálů. V případě, že se v nich žádná akce nekoná, jsou klimatizace a topení vypnuté, což v minulosti nebylo možné. Na systém mají být napojena v budoucnu i nová led světla. KCP v rámci energetických úspor zvažuje výhledově i instalaci solárních panelů na střechu. „Naší dlouhodobou vizí je stát se smart budovou,“ uvedla Žlebková.

Kongresové centrum Praha i nadále usiluje o umístění mezi pětici nejlepších evropských kongresových destinací. V současnosti je Praha mezi světovými kongresovými destinacemi podle asociace ICCA na 11. místě. Roman Muška z Prague Convention Bureau upozornil, že poslední dobou o sobě dávají hodně vědět konkurenční asijské kongresové destinace. „Udržet se bude čím dál těžší,“ poznamenal.

Kongresové centrum Praha může jako jediné v republice podle Žlebkové hostit kongresy pro více než 1500 delegátů. Pořádá okolo dvou set akcí každý rok a až 22 akcí ročně pro více než 2000 lidí.

V současnosti má KCP dva akcionáře, většinovým vlastníkem je stát s 55 procenty, menšinovým hlavní město. Stát do centra majetkově vstoupil v roce 2014, kdy za společnost splatil dvoumiliardový dluh. Součástí Kongresového centra Praha je také hotel Holiday Inn a Business Centrum Vyšehrad. Kapacita prostor centra umožňuje konání kongresů až pro 9300 účastníků ve více než 50 sálech, saloncích a jednacích místnostech.

Dále čtěte:

Magistrát chce vyplatit stát z Kongresového centra, nevylučuje vstup investora

Na Vyšehradě se bude vylepšovat


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Odborníci z univerzitní sféry i průmyslu budou spolupracovat na zajištění kyberbezpečnosti
Co možná nevíte o zdravotním pojištění?
Stavební spoření: ano, či ne?
Co dělat při ztrátě SPZ?
Jak na přepis auta na nového majitele?
Auta
Podívejte se, jak se rozebírá Škoda Fabia Combi po 100 000…
Vadilo by zákazníkům auto z Číny? Polovině ne, ukazuje průzkum
Tříválec v ostrém hatchbacku? Nová Fiesta ST ukazuje, že to funguje. A krásně (první dojmy)
Ferrari SP38 je jedinečná přestavba pro sběratele. Inspiruje se v F40
Hamburk jako první zakáže starší diesely už 31. května. Zatím na dvou ulicích
Technologie
Tržní podíly výrobců GPU za Q1 2018: AMD si polepšilo, přes 40 % karet šlo na těžbu
Síň slávy herních vývojářů: John Romero
Osmijádrové CPU Intel Coffee Lake v databázi Sandra. Vzorek běžel na 3,1 GHz (Oživeno)
Jen heslo nestačí. Jak si zabezpečit účet na Facebooku? (návod)
Tahle mapa vám ukáže, kde v Česku probíhají zemětřesení
Hry pro příležitostné hráče