KKCG Real Estate postaví v pražských Košířích rozsáhlý rezidenční projekt - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

KKCG Real Estate postaví v pražských Košířích rozsáhlý rezidenční projekt

, red,
KKCG Real Estate postaví v pražských Košířích rozsáhlý rezidenční projekt
Zdroj: KKCG Real Estate

Společnost KKCG Real Estate zahájila další fázi výstavby rezidenčního projektu top’rezidence Pomezí v pražských Košířích. V první etapě se zde realizuje 90 prémiových nízkoenergetických bytů včetně dvouúrovňových penthousů. Stavbu na úpatí stolové hory Vidoule zahájila na konci listopadu 2018, ve čtvrtek 16. května pak proběhlo slavnostní poklepání na základní kámen. Předpokládané dokončení první etapy je v prvním čtvrtletí 2021, v současné době je prodáno již 40 procent bytů z první etapy.

Rezidence Pomezí navazuje na úspěšnou a oceňovanou realizaci nízkoenergetických domů v Šáreckém údolí na Praze 6. „Svým rozsahem je Pomezí několikanásobně větší, hovoříme o území 3,7 hektarů, na jehož urbanistickém návrhu pracovalo v rámci architektonického workshopu 12 zahraničních i tuzemských architektonických ateliérů. Odborná porota za účasti zástupců Prahy 5 vybrala koncept „bydlení v parku“, který bude realizován v několika etapách,“ uvedl generální ředitel KKCG Real Estate Petr Pujman.

Dokončení první etapy je plánováno na jaro 2021. Ve druhé etapě, která je momentálně ve fázi povolovacího procesu, se nacházejí byty, vily a řadové rodinné domy. Celý urbanistický koncept “bydlení v parku” tvoří 148 bytů, 38 řadových rodinných domů a pět samostatných vil, které jsou všechny realizovány pod značkou top’rezidence Pomezí.

Vítězný koncept „bydlení v parku“ vznikl kompilací práce ateliérů Bogle Architects (UK), sdružení Baumschlager Eberle (AT) / Hnilička architekti (CZ), majo architekti (CZ) a ABM architekti (CZ). Právě studio ABM architekti v čele s Petrem Bouřilem přináší první čtveřici bytových domů s dispozicemi 2+kk až 5+kk o výměrách od 40 do 250 m2 podlahové plochy a variantách bytů s předzahrádkami, balkony či terasami. Pro milovníky komfortních otevřených prostor jsou v nabídce dvouúrovňové penthousy.

top´rezidence POMEZÍ

Všechny byty jsou realizovány v nízkoenergetickém standardu s řízeným větráním s rekuperací tepla a dochlazováním přiváděného vzduchu. Vytápění je zajištěno podlahovými konvektory v koupelnách, doplněnými elektrickými rohožemi, penthousy jsou vytápěny teplovodním podlahovým topením.

Projekt svým budoucím obyvatelům nabídne ojedinělé výhledy na pražské panorama či do klidné zeleně přilehlého parku Košíře-Motol. Rezidenti top´rezidence budou mít k dispozici služby portálu Chamberlain; ten spravuje servisní společnost FM&S, která je součástí skupiny KKCG.

„top´rezidence je dnes již zavedená a mezi klienty známá značka projektů KKCG Real Estate. Garantuje kvalitu lokality i standardů a náš individuální přístup ke klientům. Proto každý náš rezidenční projekt nese tuto značku s přidaným názvem lokality,” uvedl Otto Koval, obchodní ředitel KKCG Real Estate.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze