Jak se podniká v hlavním městě? Nejsnáze to jde v Praze 1 - Euro.cz

Přihlášení

Jak se podniká v hlavním městě? Nejsnáze to jde v Praze 1

, čtk,

Nejlepší částí Prahy pro byznys je Praha 1, která se tak z loňského druhého místa vyhoupla do úplného čela. Vyplývá to z výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018. V dobrých podmínkách pro podnikatele a vstřícném přístupu veřejné správy ji v rámci hlavního města následují městské části Praha 7 a Praha 2.

V Praze 1 se podnikatelské prostředí podle výsledků výzkumu nebývale rozvíjí. V rámci celého hlavního města má vůbec nejvíce podnikatelů a firem, nejvyšší podíl malých a středních firem a také nejvýraznější nárůst ekonomických subjektů.

„Oproti loňsku Praha 1 ještě vylepšila svůj již tak vysoce nadprůměrný výsledek v testu elektronické komunikace, který fiktivním telefonickým a e-mailovým šetřením zjišťuje kvalitu odpovědí na dotazy podnikatelů,“ uvedli organizátoři.

V části výzkumu, který se zaměřuje na přístup veřejné správy, dosáhla Praha 7 celkově nejlepšího výsledku ze všech městských částí. Kvalitní webové stránky a včasná a informovaná elektronická komunikace s podnikateli to podle výzkumu potvrzují. V Praze 7 se v rámci celého města rovněž velmi výrazně prosazuje bytová výstavba.

Srovnávací výzkum Město pro byznys již jedenáctým rokem hodnotil podnikatelský potenciál měst a obcí v ČR. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku.

Celkové pořadí
1. Praha 1
2. Praha 7
3. Praha 2
4. Praha 18
5. Praha 22
6. Praha 16
7. Praha 10
8. Praha 4
9. Praha 13
10. Praha 20

Čtěte další články v rubrice Praha