Havárie vodovodu na Karlově náměstí zastavila autobusy i auta - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Havárie vodovodu na Karlově náměstí zastavila autobusy i auta

, čtk,
Havárie vodovodu na Karlově náměstí zastavila autobusy i auta
Zdroj: Profimedia.cz

Prasklé vodovodní potrubí omezilo dopravu na pražském Karlově náměstí u křižovatky s Resslovou ulicí. Automobily ani autobusy MHD až do odvolání místem havárie neprojedou, tramvaje přes Karlovo náměstí jezdí jako obvykle. Vodohospodáři předpokládají, že potrubí opraví do pátečního večera, omezení dopravy ale kvůli poškozené vozovce bude zřejmě trvat i o víkendu.

„Praskl tam vodovodní řad o průměru 300 milimetrů,“ řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek. Dodávka vody byla přerušena jen do jednoho domu, a to na adrese Karlovo náměstí 313/8.

Kvůli havárii jezdí autobusy číslo 148 a 176 odklonem, uvedla mluvčí podniku Aneta Řehková. Dopravní podnik musel přemístit či provizorně zřídit některé autobusové zastávky v oblasti Karlova náměstí. Zatím není jasné, kdy bude provoz znovu obnoven. Oprava poškozené komunikace ale může trvat i několik dnů.

Minulý týden prasklo vodovodní potrubí nedaleko nynější havárie, v ulici U Nemocnice. Několik hodin byly bez vody desítky odběratelů. Dodávka vody byla přerušena i Všeobecné fakultní nemocnici, která si ale vypomáhala z vlastních zdrojů.


Praha se potýkala také s větrem. Čtěte:

Prahou se prohnal vítr, lámal stromy a poškodil semafory

 Praha - ilustrační foto


Dále čtěte:

V centru metropole praskl vodovod. Pražané uvízli v koloně

Mráz rve potrubí, počet havárií vody stoupl o 11 procent