Dozorčí rada TSK odvolala ředitele Smolku. Nahradí ho Sinčák - Euro.cz

Přihlášení

Dozorčí rada TSK odvolala ředitele Smolku. Nahradí ho Sinčák

, čtk,
Dozorčí rada TSK odvolala ředitele Smolku. Nahradí ho Sinčák
Zdroj: Michael Tomeš

Dozorčí rada pražské Technické správy komunikací (TSK) dnes odvolala ředitele a předsedu představenstva Petra Smolku. Na jeho místo v představenstvu pak zvolila bývalého šéfa Českých aerolinií Jozefa Sinčáka. Důvodem Smolkova odvolání byla neshoda s vedením města na budoucím směřování společnosti. TSK je akciová společnost, kterou vlastní hlavní město, na starosti má mimo údržbu a opravy silnic.

„TSK je jedna z klíčových městských firem, která se má starat o ulice, silnice, mosty a tunely a Pražanům zajistit co nejlepší pohyb po městě. Pro zachování kontinuity jsme v prvních měsících ponechali v čele pana Smolku a čekali, zda najdeme společnou řeč nad strategií, způsobem, jak firma fakticky vykonává své povinnosti, i v informování a vztahu k Pražanům a samotným zaměstnancům TSK. To se nestalo, a proto jsme do čela této společnosti získali profesionálního manažera, který v minulosti již jasně prokázal, že umí věci v jemu svěřené firmě měnit k lepšímu,“ uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Na Smolkovo místo v tříčlenném představenstvu dozorčí rada zvolila Sinčáka, který stál v letech 2013 až 2018 v čele Českých aerolinií. Rada představenstvu zároveň doporučila, aby jej na svém příštím zasedání zvolila svým předsedou. Představenstvo může Sinčáka následně uvést do funkce generálního ředitele TSK. Kdy představenstvo zasedne, zatím není jasné.

Smolka se do čela společnosti dostal v roce 2017. Ve vedení firmy nahradil tehdejšího šéfa Ladislava Pivce, který byl odvolán poté, co kvůli zakázkám zasahovala na TSK policie.

Magistrátní koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) postupně mění členy orgánů městských společností. Změny se dotkly například dopravního podniku, kde byl jmenován nový generální ředitel, Pražských služeb nebo firmy Pražská vodohospodářská společnost.

Jozef Sinčák (49)
• Sinčák byl v letech 2013 až 2018 předsedou představenstva Českých aerolinií. Do Českých aerolinií přišel z Letiště Praha, kde byl výkonným ředitelem divize pro obchod a korporátní služby a místopředsedou představenstva. V Českých aeroliniích poté zastával post ředitele pro obchod a marketing a od října 2013 byl také členem představenstva Českých aerolinií. Do konce června 2014 byl rovněž členem představenstva Českého Aeroholdinu.
• Sinčák se narodil 17. ledna 1970. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK a posléze absolvoval i manažerský kurz MBA na Pražské mezinárodní manažerské škole při Vysoké škole ekonomické.
• Po studiu pracoval na různých manažerských pozicích v ČSOB (1993 až 2001). Následujících osm let působil ve společnosti ING Investment Management (C.R.), od roku 2005 jako její generální ředitel a předseda představenstva. V září 2009 nastoupil do společnosti Letiště Praha jako výkonný ředitel pro ekonomiku a finance.

Čtěte také:

Komentář: Odvolávám, co jsem odvolal. Kauza prázdných bytů jako druhé lithium

Dusno v pražské koalici: primátor Hřib vytkl Pospíšilovi jeho výroky o kontrole bytů

Praha zavádí MHD zdarma v době smogu. Jeden den bude stát pět milionů korun

Metro ano, Břevnovská radiála ne. Adam Scheinherr vybírá, na které stavby pošle Praha miliardy

Březina by měl skončit v Pražské plynárenské Distribuci. Radní ho chtějí odvolat