Další pokus Medusy. Slovenská síť chce v Praze otevřít klub pro 1000 lidí

Tomáš Lemešani 28. července, 10:55  -  Tomáš Lemešani
28. července, 10:55

Medusa Group, za kterou stojí podnikatel Peter Štecko, chce v Praze otevřít noční klub Epic, který má patřit k největším na území hlavního města. Podnik má vzniknout na Náměstí Republiky. Dosavadní působení Medusy v Česku však provázejí spíše neúspěchy.

K úspěchu pražského projektu má slovenské síti restaurací pomoci spolupráce se společností Ministry, která na Slovensku provozuje velké diskotéky.

„Vizi nočního klubu v Praze řešíme interně téměř 3 roky. Jde o velmi náročný projekt, který vnímáme pro tento rok jako náš klíčový. Věříme, že se naše snaha přemění na funkční a úspěšný koncept, který přinese pražskému nočnímu životu něco nového,“ uvedl v tiskovém prohlášení Štecko. Klub Epic se bude rozléhat ve třech podzemních patrech s kapacitou až tisíc hostů.

Šteckova Medusa se s Ministry domluvila poté, co jí nevyšel plán otevřít klub koncem loňska na vlastní pěst. Epic bude pro Ministry prvním zahraniční provozem, zatímco pro společnost Medusa Group půjde o třetí český podnik.

Působení skupiny v Česku je však problematické. Nedávno vycouvala ze smlouvy s obchodním centrem Chodov, kde měla otevřít dvě restaurace. Stejně tak letos uzavřela třípatrovou restauraci, bar a rockový klub Barrocko na Václavském náměstí, který otevřela na podzim 2015. Důvodem měly být podle slovenských médií finanční potíže související s daňovou kontrolou.

Zda plán na nový noční klub znamená oživení také dalších českých projektů, firma neprozrazuje. „Naše plány v Praze na nejbližší období zahrnují pouze klub Epic. V případě jiných možných projektů či plánů platí, že o nich budeme informovat v poslední projektové fázi,“ říká pro Euro.cz mluvčí Medusa Group Tamara Pavelková.


O Meduse v Česku čtěte víc:

Vyčerpaná Medusa. Restaurační síť redukuje české plány


Skupina provozuje 40 restaurací nejen v Česku a na Slovensku, ale také v Rakousku. Nejrozšířenějšími provozy společnosti jsou restaurace Primi, Mercado a Presto. Mezi bary je nejpočetnější Barrock. V Česku provozuje dvě restaurace rychlého občerstvením Presto v pražských obchodních centrech Chodov a Florentinum.

Zaměstnává kolem 1500 lidí a tržby v roce 2015 dosáhly podle údajů agentury Finstat necelých 8 milionů eur (asi 216 milionů korun).

Štecko vystupuje jako dlouholetý podnikatel v gastronomii. Slovenská média ovšem léta polemizují o jeho minulosti a zázemí. Jeho aktivity dlouho kopírují záměry finanční skupiny Penta Investments. Právě její peníze z Privatbanky mají jistit expanze Medusy do zahraničí. První česká pobočka Medusy je také spojena s Pentou. Objevila se totiž nejprve v obchodním centru Florentinum, které donedávna Penta vlastnila. Podezření podporuje fakt, že Medusa sídlí ve stejné budově jako Penta. Obě strany však jakékoliv majetkové propojení rázně odmítají.

Čtěte také:

Restaurace stále podvádějí, cizincům účtují vyšší ceny

Slovenská gastronomická scéna roste a vrací se ke kořenům


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Jdete zítra volit? Liftago, SmileCar a Rekola vás k urně svezou zadarmo
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít