Další pokus Medusy. Slovenská síť chce v Praze otevřít klub pro 1000 lidí

Tomáš Lemešani 28. července 2017, 10:55  -  Tomáš Lemešani
28. července 2017, 10:55

Medusa Group, za kterou stojí podnikatel Peter Štecko, chce v Praze otevřít noční klub Epic, který má patřit k největším na území hlavního města. Podnik má vzniknout na Náměstí Republiky. Dosavadní působení Medusy v Česku však provázejí spíše neúspěchy.

K úspěchu pražského projektu má slovenské síti restaurací pomoci spolupráce se společností Ministry, která na Slovensku provozuje velké diskotéky.

„Vizi nočního klubu v Praze řešíme interně téměř 3 roky. Jde o velmi náročný projekt, který vnímáme pro tento rok jako náš klíčový. Věříme, že se naše snaha přemění na funkční a úspěšný koncept, který přinese pražskému nočnímu životu něco nového,“ uvedl v tiskovém prohlášení Štecko. Klub Epic se bude rozléhat ve třech podzemních patrech s kapacitou až tisíc hostů.

Šteckova Medusa se s Ministry domluvila poté, co jí nevyšel plán otevřít klub koncem loňska na vlastní pěst. Epic bude pro Ministry prvním zahraniční provozem, zatímco pro společnost Medusa Group půjde o třetí český podnik.

Působení skupiny v Česku je však problematické. Nedávno vycouvala ze smlouvy s obchodním centrem Chodov, kde měla otevřít dvě restaurace. Stejně tak letos uzavřela třípatrovou restauraci, bar a rockový klub Barrocko na Václavském náměstí, který otevřela na podzim 2015. Důvodem měly být podle slovenských médií finanční potíže související s daňovou kontrolou.

Zda plán na nový noční klub znamená oživení také dalších českých projektů, firma neprozrazuje. „Naše plány v Praze na nejbližší období zahrnují pouze klub Epic. V případě jiných možných projektů či plánů platí, že o nich budeme informovat v poslední projektové fázi,“ říká pro Euro.cz mluvčí Medusa Group Tamara Pavelková.


O Meduse v Česku čtěte víc:

Vyčerpaná Medusa. Restaurační síť redukuje české plány


Skupina provozuje 40 restaurací nejen v Česku a na Slovensku, ale také v Rakousku. Nejrozšířenějšími provozy společnosti jsou restaurace Primi, Mercado a Presto. Mezi bary je nejpočetnější Barrock. V Česku provozuje dvě restaurace rychlého občerstvením Presto v pražských obchodních centrech Chodov a Florentinum.

Zaměstnává kolem 1500 lidí a tržby v roce 2015 dosáhly podle údajů agentury Finstat necelých 8 milionů eur (asi 216 milionů korun).

Štecko vystupuje jako dlouholetý podnikatel v gastronomii. Slovenská média ovšem léta polemizují o jeho minulosti a zázemí. Jeho aktivity dlouho kopírují záměry finanční skupiny Penta Investments. Právě její peníze z Privatbanky mají jistit expanze Medusy do zahraničí. První česká pobočka Medusy je také spojena s Pentou. Objevila se totiž nejprve v obchodním centru Florentinum, které donedávna Penta vlastnila. Podezření podporuje fakt, že Medusa sídlí ve stejné budově jako Penta. Obě strany však jakékoliv majetkové propojení rázně odmítají.

Čtěte také:

Restaurace stále podvádějí, cizincům účtují vyšší ceny

Slovenská gastronomická scéna roste a vrací se ke kořenůmSdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co si pojistit před cestou do zahraničí?
Šmejdi v energetice lákají do aukcí nebo na dárky. Lidé platí tisíce korun
Otec dětí odmítá platit výživné. Co můžete dělat?
6 zásadních rozdílů mezi předčasným důchodem a předdůchodem
Kolik peněz si vyděláte, až odjedete na dovolenou?
Auta
Sedm chyb, které dělají řidiči při cestě autem do…
Přestupky na železničním přejezdu: Pokuty, body a na jak dlouho vám seberou řidičák
Video recenze ojetiny: BMW X5 E70
Toyota ukázala v Le Mans hybridní supersport GR s výkonem 1000 koní
Nové Audi A1 se radikálně změnilo. Je větší a bere si inspiraci u Quattra [první dojmy]
Technologie
Valve je velkorysé. Podporu Steamu pro Windows XP a Vista ukončí až v lednu 2019
Řada her obsahuje sledovací nástroj Redshell. Komunita ho označila za spyware
Opět bezpečnostní díra u procesorů Intel: chyba Lazy FP Restore (oživeno)
Trollolo. Intel pořádá soutěž o Core i7-8086K, AMD je výhercům vymění za Threadripper
AMD: APU budou mít nové ovladače méně často, aktualizace jen jednou za tři měsíce
Hry pro příležitostné hráče