Další pokus Medusy. Slovenská síť chce v Praze otevřít klub pro 1000 lidí

Tomáš Lemešani 28. července, 10:55  -  Tomáš Lemešani
28. července, 10:55

Medusa Group, za kterou stojí podnikatel Peter Štecko, chce v Praze otevřít noční klub Epic, který má patřit k největším na území hlavního města. Podnik má vzniknout na Náměstí Republiky. Dosavadní působení Medusy v Česku však provázejí spíše neúspěchy.

K úspěchu pražského projektu má slovenské síti restaurací pomoci spolupráce se společností Ministry, která na Slovensku provozuje velké diskotéky.

„Vizi nočního klubu v Praze řešíme interně téměř 3 roky. Jde o velmi náročný projekt, který vnímáme pro tento rok jako náš klíčový. Věříme, že se naše snaha přemění na funkční a úspěšný koncept, který přinese pražskému nočnímu životu něco nového,“ uvedl v tiskovém prohlášení Štecko. Klub Epic se bude rozléhat ve třech podzemních patrech s kapacitou až tisíc hostů.

Šteckova Medusa se s Ministry domluvila poté, co jí nevyšel plán otevřít klub koncem loňska na vlastní pěst. Epic bude pro Ministry prvním zahraniční provozem, zatímco pro společnost Medusa Group půjde o třetí český podnik.

Působení skupiny v Česku je však problematické. Nedávno vycouvala ze smlouvy s obchodním centrem Chodov, kde měla otevřít dvě restaurace. Stejně tak letos uzavřela třípatrovou restauraci, bar a rockový klub Barrocko na Václavském náměstí, který otevřela na podzim 2015. Důvodem měly být podle slovenských médií finanční potíže související s daňovou kontrolou.

Zda plán na nový noční klub znamená oživení také dalších českých projektů, firma neprozrazuje. „Naše plány v Praze na nejbližší období zahrnují pouze klub Epic. V případě jiných možných projektů či plánů platí, že o nich budeme informovat v poslední projektové fázi,“ říká pro Euro.cz mluvčí Medusa Group Tamara Pavelková.


O Meduse v Česku čtěte víc:

Vyčerpaná Medusa. Restaurační síť redukuje české plány


Skupina provozuje 40 restaurací nejen v Česku a na Slovensku, ale také v Rakousku. Nejrozšířenějšími provozy společnosti jsou restaurace Primi, Mercado a Presto. Mezi bary je nejpočetnější Barrock. V Česku provozuje dvě restaurace rychlého občerstvením Presto v pražských obchodních centrech Chodov a Florentinum.

Zaměstnává kolem 1500 lidí a tržby v roce 2015 dosáhly podle údajů agentury Finstat necelých 8 milionů eur (asi 216 milionů korun).

Štecko vystupuje jako dlouholetý podnikatel v gastronomii. Slovenská média ovšem léta polemizují o jeho minulosti a zázemí. Jeho aktivity dlouho kopírují záměry finanční skupiny Penta Investments. Právě její peníze z Privatbanky mají jistit expanze Medusy do zahraničí. První česká pobočka Medusy je také spojena s Pentou. Objevila se totiž nejprve v obchodním centru Florentinum, které donedávna Penta vlastnila. Podezření podporuje fakt, že Medusa sídlí ve stejné budově jako Penta. Obě strany však jakékoliv majetkové propojení rázně odmítají.

Čtěte také:

Restaurace stále podvádějí, cizincům účtují vyšší ceny

Slovenská gastronomická scéna roste a vrací se ke kořenům


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 tipů, proč se vyplatí operativní leasing
Prodám auto. Zn.: rychle a výhodně
Může vás šéf nutit, abyste zůstali v práci přesčas?
Kde o Vánocích čekají na váš dobrý skutek?
Pozor na změnu záloh na zdravotním a sociálním u OSVČ v roce 2018
Auta
I nástupce Subaru WRX STI dostane hybridní pohon. Ale…
Nový Volkswagen Touareg se představí v dubnu v Číně. Bude to hybrid
Test Range Rover Velar D300: Takhle má vypadat SUV
Retro: Ostré hatchbacky jsou s námi skoro 50 let. VW Golf GTI nebyl první
BMW postaví u Sokolova nový polygon. Testovat na něm bude hlavně autonomní vozy
Technologie
Vědci vytvořili nejmenší vánoční přání. Na poštovní známku by se jich vešlo 200 milionů
Hodnota všech kryptoměn je 30krát vyšší než na začátku roku
Intel chce hardwarově uzamknout systém ME, nebude možné se vrátit na starší firmware
Epson Moverio BT-300: vyzkoušeli jsme létání s dronem v brýlích pro rozšířenou realitu
Američané natočí remake seriálu IT Crowd. Zkusí to už potřetí
Hry pro příležitostné hráče