Barrandov bude mít možná svou „Ladronku“. Může mít až 20 hektarů - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Barrandov bude mít možná svou „Ladronku“. Může mít až 20 hektarů

, čtk, čap,
Barrandov bude mít možná svou „Ladronku“. Může mít až 20 hektarů
Zdroj: Profimedia.cz

U sídliště na Barrandově by mohl vzniknout park o podobné velikosti jako je Ladronka v Praze 6. Připravovaná územní studie vykresluje až dvacetihektarovou plochu. Platný územní plán s výstavbou na pozemcích, které jsou zatím využívané jako pole, počítá. Studie, kterou pořizuje městská část a požadavky do ní doplňují i hlavní město a Institut plánování a rozvoje (IPR), není ale pro budoucí investory závazná.

Stavební úřad by ji ale neměl při svém rozhodování zcela pominout. Podle Prahy 5 má studie zabránit nekoncepční a živelné zástavbě.

„Zásadním bodem studie je i to, že navrhuje kompaktnější výstavbu do bloků, ovšem ve prospěch zmenšení zastavitelných ploch a naopak vzniku rozsáhlého parkového řešení, které naváže na Prokopské údolí,“ uvedla mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Materiál by měl také jasně definovat linii, kde končí město a začíná příroda. Podél parku návrh počítá s kolonádou s kavárnami a restauracemi.

„Územní studie je v pracovní fázi. Jedná se pouze o koncept renomovaných urbanistů, nad nímž se vedou a nadále povedou odborné diskuse. Městská část není ztotožněna s řadou pracovních návrhů, v žádném případě proto nejde o finální verzi. Konečná verze může být zcela odlišná,“ uvedl starosta Pavel Richter (TOP 09).


Praha 5 chce vrátit život náplavce. Čtěte:

Praha 5 chce probudit smíchovskou náplavku k životu. Má hotovou studii

 Vizualizace smíchovské náplavky


Studie řeší budoucnost výstavby, dopravy i infrastruktury. Na jaře 2016 ji začal zpracovávat ateliér A69, aktuálně návrh projednávají výbory městské části, vyjadřovat se budou i hlavní město a IPR. Poté budou architekti zapracovávat jejich připomínky.

Návrh počítá i s možností staveb na Trnkově náměstí. Tam je nyní dětské hřiště, za jehož zachování už začala vznikat petice. Jeho případný zánik by vadil i smíchovské radnici. Město počítá také s prodloužením tramvaje ze smyčky Sídliště Barrandov do Slivence.

Panelové sídliště bylo na Barrandově postaveno v 80. letech minulého století. Zástavba navázala na západě na původní filmové ateliéry a vilovou čtvrť. Sídliště je od původního Barrandova odděleno čtyřproudou výpadovkou K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most. V roce 2003 propojila sídliště s centrem města tramvajová trať.

Další zprávy z městské části:

Praha 5 připravuje studie pro parkovací domy. Chce je mít hotové do čtvrt roku

Potřebuje ji? Praha pochybuje o nové plavební komoře na Vltavě


Ohodnoťte tento článek
Diskuze