Menu Zavřít

Problém s penězi? Pomoci mohou nejen banky

15. 2. 2022
Autor: Unsplash

Do finanční tísně se lze dostat mnoha způsoby. Naštěstí je k dispozici nespočet úvěrů, které v takové situaci pomohou. Obecně platí, že větší šanci na schválení půjčky mají ti, kteří se obrátí na nebankovní úvěrovou společnost, protože podmínky bank jsou poměrně přísné. Jaké produkty skýtá nabídka nebankovních úvěrů a v čem spočívají jejich výhody? V případě nenadálých finančních potíží je obvykle potřeba získat peníze co nejrychleji. Mezi nebankovní půjčky s takřka okamžitou výplatou patří například půjčka o víkendu na účet, rychlá půjčka ihned na účet nebo expres půjčka bez doložení příjmu. Za nejvýhodnější jsou pak považovány bezúročné půjčky a půjčky zdarma. Kompletní přehled dostupných úvěrů přináší portál Niklak.cz, který informuje o stálých produktech i novinkách ze světa financí.

Rychlá půjčka ihned na účet

Takzvaná rychlá půjčka ihned představuje nebankovní úvěr, který je vyplacen hned po schválení žádosti. Stačí tedy vyplnit žádost v podobě online formuláře na webu poskytovatele, odeslat ho a počkat na vyhodnocení.

Ve většině případů se před schválením půjčky kontroluje bonita neboli úvěruschopnost žadatele, což může nějakou dobu trvat. Hned poté jsou však peníze poslány na bankovní účet a žadatel tak může mít hotovost již ten samý den.

Expres půjčka bez doložení příjmu

Dalším zástupcem rychlých nebankovních půjček je expres půjčka bez doložení příjmu. Tento úvěr mohou získat i lidé, kteří by kvůli svému nízkému příjmu v bance nepochodili. I v tomto případě stačí vyplnit online žádost a počkat na její vyhodnocení.

V některých případech je nutné v žádosti výši příjmu uvést, není však třeba příjem nijak dokládat. Expres půjčka bez doložení příjmu je tak dostupná například i pro rodiče na rodičovské, důchodce, nezaměstnané, pracující na dohodu a podobně.

Půjčka o víkendu na účet

Velkou výhodou okamžitých nebankovních půjček je, že o ně lze zažádat naprosto kdykoliv, třeba i o víkendu. Půjčka pak bude vyplacena v co možná nejkratším možném termínu, respektive poté, co proběhne kontrola bonity klienta.

Některé společnosti nabízejí půjčky o víkendu na účet i v hotovosti. Peníze hotově vyplatí buď zástupce příslušné instituce, nebo si je klient vyzvedne na předem určeném místě. Výplata hotovosti může proběhnout například na čerpací stanici nebo v trafice s výplatním terminálem.

Bezúročná půjčka

Jak napovídá sám název, bezúročná půjčka je úvěr, u kterého se nehradí žádné úroky. Vyjde tak mnohem levněji než běžné nebankovní půjčky, které mohou být kvůli vysoké úrokové sazbě poměrně drahé.

Je třeba mít na paměti, že půjčky bez úroků nejsou automaticky půjčkami s nulovou RPSN. Stále se s nimi mohou pojit určité poplatky, například poplatek za poskytnutí nebo vedení půjčky.

První půjčka zdarma

První půjčka zdarma je oproti tomu skutečně zdarma, klient tedy vrátí pouze částku, kterou si půjčil. Řada nebankovních úvěrových společností tyto rychlé půjčky bez poplatků a úroků nabízí svým novým klientům. Jejich výše bývá do 20 tisíc korun a splatnost pár týdnů.

Půjčka zdarma je vzhledem k nulové RPSN nejvýhodnější nebankovní půjčkou. Samozřejmě je nutné řádně splácet. V opačném případě by se začaly účtovat úroky z prodlení, kvůli kterým by se půjčka značně prodražila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).