Menu Zavřít

Kdo umí zacházet s daty, má moc

27. 9. 2021
Zdroj: Redakce

Již v pátek 8. října 2021 budete mít unikátní příležitost nahlédnout do světa dat a datové analytiky. KPMG Data Festival nabídne široké veřejnosti den plný přednášek a workshopů, v jehož rámci ukáže, že kdo umí zacházet s daty, má obrovskou moc. Umíte číst? A co v datech? Už si asi vůbec nedovedeme představit, jak složité by bylo žít v současném světě, kdybychom nedovedli číst. Jenže svět se posouvá dál a ke znalosti písmen a významům slov přibyla potřeba vyznat se v číslech a datech, která kolem nás každodenně vznikají, pochopit jejich význam a na jejich základě se rozhodovat. Velká část lidí je však stále datově negramotná. Datová negramotnost vede k situacím, kdy lidé špatně hospodaří se svými penězi, věří mylně interpretovaným statistikám a přikládají význam závěrům, které nejsou založeny na skutečnosti nebo nejsou podloženy daty. Protože sami v datech číst neumějí, věří, že jim s tím někdo jiný, kdo v datech číst umí, pomůže. V té chvíli se stávají zranitelnými a lehce manipulovatelnými. Data a schopnost je správně vyhodnocovat se tedy týkají každého z nás. Jak s daty pracovat, abyste získali moc poznávat a ovlivňovat věci kolem sebe, a abyste data používali eticky ku prospěchu svému i okolí, ukáží datoví odborníci v rámci KPMG Data Festivalu, který se široké veřejnosti otevře 8. října 2021 v 9 hodin v Atriu Rajské budovy Vysoké školy ekonomické v Praze.

Zdroj: KPMG Data Festival Zdroj: KPMG Data Festival

Akci pořádá xPORT Business Accelerator VŠE společně s platformou Data a Business a FIS VŠE. Festival se mimo jiné ohlédne i za událostmi posledního roku, který byl pro všechny z nás neobvyklý a datům přidal na důležitosti. Během dne je pro návštěvníky kromě přednášek a workshopů připraven také veletrh, v rámci kterého si účastníci budou moci promluvit s odborníky z firem a zjistit přímo z první ruky, jak data fungují v praxi. Porozumění datům se tak přiblíží zase o něco více. O své know-how se zde podělí startupy a firmy jako KPMG, Škoda Auto, Komerční banka, Nestlé, Manta, Fortuna, Enehano, Imper, Integromat, Logio, Adastra, Revolt BI, Komix, BizMachine, Born Digital, Kindred, Dataddo, Vodafone a mnoho dalších.

Festival je otevřený široké veřejnosti z řad studentů, absolventů, jednotlivců i firem se zájmem o data. Program je sestaven jak s ohledem na úplné začátečníky, tak pokročilé, a vstup je pro všechny zdarma.