Menu Zavřít

Jaké jídlo na konferenci? Tipy na občerstvení pro firemní akce

12. 7. 2022
Zdroj: Pexels.com

Konference a další firemní akce mnohdy trvají celý den. Pořadatelé proto mají důležitý úkol – zajistit dostatek občerstvení, a to jak jídla, tak nápojů. Zároveň by měli myslet na to, že se zvyšuje počet vegetariánů, s čímž se pojí nutnost obstarat také bezmasé pokrmy. Co na firemní akci objednat, aby se najedl skutečně každý?


Při plánování občerstvení je vhodné vzít v potaz dobu, kdy se má akce konat. Jedná se o celodenní konferenci? Nebo jde jen o kratší odpolední setkání? Mezi pokrmy, které se na konferencích osvědčily, patří například:

Pokud se blíží nějaká významná událost, například Vánoce nebo Velikonoce, není od věci vnést do nápadů na občerstvení trochu sváteční nálady. V období Vánoc se na stolech může objevit třeba cukroví, kolem Velikonoc zase kopřivová nádivka.

Obědové krabičky

Předem připravený oběd v krabičce je vcelku praktická a efektivní záležitost. Účastníci akce se nají v podstatě bez práce a navíc se spravedlivě dostane na každého. Jak již bylo řečeno, pokud je v plánu oběd s masem, měla by být zajištěna také vegetariánská varianta.

Maso

Různé druhy masa jsou ideální především tehdy, když má občerstvení podobu švédských stolů. Většinou nevadí, když maso vystydne, proto je mimo jiné skvělou součástí studených barů.

Oblíbené jsou především malé řízečky, kuličky z mletého masa či na plátky nakrájená vepřová pečeně. Dobrou volbou jsou také kuřecí špízy či například plátky kvalitní šunky.

Saláty

Chybět by neměly zeleninové ani těstovinové saláty. Lze je bez problému podávat za studena a možností jejich přípravy je nespočet, proto lze třeba i trochu experimentovat. Často se však nejlépe osvědčí klasika, jako je těstovinový salát s kuřecím masem, salát coleslaw nebo rajčatový salát s mozzarellou.

Alternativy živočišných produktů

Na rostlinných alternativách živočišných výrobků si často pochutnají i lidé, kteří maso a podobné pokrmy běžně konzumují. Mnohé proto potěší například špízy ze zeleniny a opečeného uzeného tofu nebo kousky robi masa, které lze připravit na způsob miniřízečků.

Nápoje

Na konferencích se obvykle podává pouze nealko, a tak není od věci nabídku nápojů trochu ozvláštnit. Kromě vody, kávy a čaje lze přichystat nealkoholické drinky a koktejly – například domácí ovocné limonády, mléčné koktejly, fresh džusy nebo smoothie. Zejména na několikahodinových firemních akcích hosté zajímavou nabídku nápojů ocení.

Nabídku občerstvení je obecně vhodné plánovat dle velikosti akce. Při větším počtu hostů bývají praktičtější obědové krabičky, při menším počtu lze přichystat švédské stoly a nechat hostům volnou ruku.