Menu Zavřít

7 tipů, jak ušetřit za nákupy oblečení

18. 3. 2022
Autor: Pixabay
Výdaje za oblečení mohou být velmi vysoké, zvláště je-li potřeba šatit větší počet členů domácnosti. Naštěstí existuje několik způsobů, jak při nákupech oblečení, obuvi a různých doplňků ušetřit. Jak nakupovat módu za nižší ceny?

Ušetřit nějakou tu korunu se hodí vždy. Portál DuveryhodnaFirma.cz přináší tipy pro výhodnější nákupy a další užitečné informace týkající se osobních financí.

1. Levná online tržiště

Velké online platformy sdružující mnoho prodejců nabízejí nejen široké spektrum zboží, nýbrž také bezkonkurenční ceny. Na online tržištích typu AliExpress nebo Wish lze sehnat prakticky vše, na co si jen člověk vzpomene, včetně levného fake značkového oblečení. Stačí provést jednoduchou registraci a výhodné nákupy mohou začít. Jen je potřeba si ujasnit, jestli při nákupu je problém, když některé položky budou sice levné, jenže se bude jednat o fake značkové oblečení, jehož kvalita není vysoká.

2. Slevové akce

Pravidelně pořádané slevové akce jsou další možností, jak nakupovat módu se značnou finanční úsporou. Do akcí, jako je například Black Friday nebo Dny Marianne, se zapojuje velký počet kamenných i internetových obchodů, rozhodně je tedy z čeho vybírat.

3. Cashback portály

Cashback představuje možnost, jak získat část peněz z nákupu zpět. Nabízejí jej takzvané cashback portály, na kterých se uživatel zaregistruje, vyhledá e-shop, ve kterém chce nakupovat, a nakoupí obvyklým způsobem. Pokud jsou splněny všechny podmínky této ,zpětné slevy‘, bude příslušná částka zaslána zpět na účet uživatele.

Výhodou je, že s cashback portály spolupracují jak české, tak zahraniční e-shopy s módou. Možnosti levných nákupů jsou tedy takřka neomezené.

4. Slevové kódy

Před zaplacením objednávky v e-shopu se vyplatí podívat se po slevových kuponech nebo kódech. Čas od času je nabízejí samy internetové obchody, popřípadě bývají k dispozici na slevových portálech. Většinou lze díky slevovému kódu ušetřit zhruba 10 až 30 procent z ceny.

5. Odběr newsletteru

Řada e-shopů svým zákazníkům nabízí slevu za to, že se přihlásí k odběru newsletteru. Do příslušné kolonky stačí napsat e-mailovou adresu a počkat, až dorazí e-mail se slevou. Ta mívá podobu slevového kódu, který lze využít na nákup v určité minimální hodnotě.

6. Sezónní výprodeje

V mnoha případech se s nákupy vyplatí počkat na konec sezóny, kdy se konají velké výprodeje. Často je možné ušetřit i 70 procent z původní ceny, což už se opravdu vyplatí. Nákupy zimního oblečení a bot na jaře se mohou na první pohled jevit jako nerozum, mají však své opodstatnění.

7. Online second-handy

V neposlední řadě se lze za výhodnými nákupy vydat na online platformy sloužící k nákupu a prodeji second-hand oblečení. Není třeba mít strach z toho, že by se zde vyskytovaly pouze obnošené a seprané kousky – často je možné narazit i na zcela nové zboží, které původní majitelce pouze nesedělo.

Někdy může být potřeba věnovat hledání požadovaného produktu o něco více času, za ušetřené stovky až tisíce korun to však určitě stojí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).