Změnit Česko. Minářovo hnutí zacílí na nevoliče i příznivce ANO - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Změnit Česko. Minářovo hnutí zacílí na nevoliče i příznivce ANO

,
Změnit Česko. Minářovo hnutí zacílí na nevoliče i příznivce ANO
Zdroj: Shutterstock

Nový politický projekt Mikuláše Mináře a Jana Čižinského chce oslovit současné voliče Babišova hnutí.

Když týdeník Euro vydal v neděli 27. září večer zprávu o vstupu tehdejšího předsedy spolku Milion chvilek Mikuláše Mináře do politiky, navždy se změnilo fungování tohoto uskupení, které loni dvakrát dokázalo na pražskou Letnou dostat statisíce demonstrantů proti vládě Andreje Babiše.

Minář kvůli tomuto textu téměř okamžitě rezignoval na post předsedy spolku a přiznal svůj vstup do politiky i předvolební vyjednávání s předsedou hnutí Praha sobě a starostou Prahy 7 Janem Čižinským, ačkoli to původně nechtěl oznamovat před krajskými a senátními volbami.

Zakladatel spolku, který byl v minulých letech prakticky jediným vážným soupeřem premiéra Babiše, nakonec oficiálně potvrdil to, na čem už několik měsíců pracoval, a sám přiznal, že od srpna už prakticky spolek Milion chvilek nevedl.

Minář o své politické budoucnosti aktivně vyjednával již několik měsíců. Během léta se nedohodl s předsedou Starostů a nezávislých Vítem Rakušanem, který mu kandidaturu za STAN ve sněmovních volbách příští rok otevřeně nabídl. Ačkoli Minář tuto možnost zvažoval, nakonec se rozhodl založit úplně nové politické hnutí. Jedním z lidí, s nimiž se Minář rozhodl o svém novém politickém projektu jednat, je právě Čižinský.

V tu dobu byl ale Minář oficiálně stále předsedou přísně nestranického spolku, do kterého vkládaly naděje statisíce lidí, z nichž mnozí Milionu chvilek také finančně přispěli. Minář navíc dlouhodobě své politické angažmá na veřejnosti odmítal. Na jedné straně před veřejností vystupoval jako nezávislý občanský aktivista, zatímco v zákulisí už aktivně vyjednával o svém…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?