Zlatí čápi do huby? Babiš ukazuje svým zaměstnancům, kdo je tady borec - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zlatí čápi do huby? Babiš ukazuje svým zaměstnancům, kdo je tady borec

,

Nebyli jste? Chyba. Když marketingoví specialisté Andreje Babiše psali tahle slova na jeho facebookový profil, upozorňovali na „super den“, který se odehrál na Čapím hnízdě. Šlo o velkou party pro zaměstnance holdingu a jejich rodiny. Týdeník Euro měl šanci u toho být. A skutečně to bylo skvělé. Tedy než se nad tím člověk zamyslí.

Třetí červnový víkend na Čapím hnízdě byl ztělesněním Babišova snu o lepším Česku. Už při příjezdu naváděli zaměstnanci farmy řidiče až přímo k místu, kde měli zaparkovat. Parkovné samozřejmě zdarma a volných míst dostatek. Guláš stál 70 korun, a přestože přijely tisíce lidí, nikde nebyly dlouhé fronty.

Lidé u obsluhy stájí a atrakcí pro děti byli nadmíru milí a rozdávali úsměvy. Nikde nebyl jediný odhozený papírek, a to ani od EET, které stánkaři ochotně rozdávali. Z reproduktorů hrála motivační píseň Time of my Life a s tímhle sloganem nešlo než souhlasit.

 Pivo a párek
Za lidovou cenu si mohli lidé posedět na lavičkách a pochutnat si na specialitách včetně těch z „holdingu“. Kdo měl štěstí, potkal se i se šéfem.

Hlavním hostem byl akrobatický pilot Martin Šonka, mezi jehož sponzory patří také Agrofert. I když v té době musel absolvovat sestavy na právě probíhajícím mistrovství republiky, odletěl si nad Čapí hnízdo dát ještě jednu a pak se vrátil na soutěž. Jako pravý profesionál stihl k tomu rozdat podpisy, poskytnout pár rozhovorů a fotek. Přímo v prostoru hnízda mohli pak lidé obdivovat jeho vystavené soutěžní letadlo pro Red Bull Air Race. Takovou podporu zajišťující obdiv veřejnosti žádný jiný politik nemá.

Podívejte se, jak vypadal „super den“ na Čapím hnízdě:

Nebyli jste? Chyba!

Nebyli jste? Chyba Už třetí rok po sobě přišly na Čapák tisíce lidí s dětmi a užily si super den včetně dechberoucí show skvělého letce Martina Šonky. Díky všem, kteří to zorganizovali. Rok od roku je to lepší a lepší

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne 19. červen 2017

Všímavějšímu pozorovateli neuniklo, že na paletách blízko pódia ležely stohy knih o Babišových plánech s Českem, a kdyby je někdo neviděl, rozdávaly se ještě u vchodu. Byli i tací, kteří je brali do igelitek po deseti. Jestli se od svého šéfa dobře učí, obratem je zřejmě prodali. A právě někde tady začíná sen o skvělém Česku drhnout.

Statisté z holdingu

Všichni zaměstnanci, kteří se na Čapí hnízdo vydali, se stali zároveň cílem i předmětem promyšlené volební kampaně – špatně zaplacenými herci v jeho béčkovém seriálu o skvělé zemi. Profesionálně natočená reportáž z Čapího hnízda je jedním z důkazů. Dostala na facebooku téměř osm set lajků, stovky komentářů a desítky sdílení. Jinak řečeno sen o lepším Česku letí dál jako šíp a účinkuje i mimo okruh akreditovaných účastníků.

 Koně, kozy, lamy
Na farmě byly otevřené stáje, kam mohl ovšem kvůli klidu zvířat přijít jen omezený počet lidí.

Andrej Babiš, ten pán z televize, je v reportáži neformálně oblečen v šedém tričku. Sekne mu to a říká, že na místě jsou atrakce a hry. Jako rovný se všemi sedí na lavičkách blízko pódia a člověk by ho i přehlédl. Pak podepisuje rozdané knížky a lidé v reportáži pějí chválu. Aby také ne. Už u vchodu ochranka hlídala, aby se na místo nedostal nikdo cizí.

 Široké lány
V ohradách kolem Čapího hnízda čekaly na návštěvníky atrakce a stánky. Ostatní politici mohou takový magnet Andreji Babišovi jen závidět.

Když tohle všechno vidí zaměstnanci z holdingu, musí to na ně působit jako zjevení. Jiná věc je, že tenhle předvolební magnet získal šéf hnutí ANO dost možná dotačním podvodem. O kauzu se zajímá jak česká policie, tak Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF). O nabytí majetku, díky němuž má dnes AB možnosti jako žádný jiný politik, existuje také několik pochybností.

A do třetice. Jak asi té nádheře kolem rozumí ten, kdo odpověděl na nedávný inzerát a v závodě Vodňanská drůbež má jako dělník ve výrobě 12 500 korun nástupní plat? Není to celé tak trochu na jeho úkor?

Andrej v laufu

Den pro zaměstnance na Čapím hnízdě byl jen jednou z mnoha akcí. Andrej Babiš objíždí republiku, fotí se s lidmi, rozdává knížky. „Polní den v Žákavé, domov důchodců v Nepomuku, Jtekt Automotive Czech Pardubice, Atletika Bez Bariér Pardubice a na závěr hlavní nádraží v Pardubicích,“ vyjmenovává na facebooku místa, která navštěvuje.


O čem opravdu sní Babiš? Stejně jako Zeman o tom, že většina Čechů jsou hlupáci

Babišovy sny


Bohuslav Sobotka mu dal vlastně docela dost volného času, když ho dostal z křesla ministra, a Andrej Babiš toho umí využít.

Hlasy a podporu svých zaměstnanců má jisté, a kdyby ne, podobné akce, jako byla ta víkendová, je zaručeně přesvědčí. Ostatní voliči pak pohledem na profesionální fotky i reportáže zatouží stát se také součástí tohoto snu.

 Chvilka pro sponzora
Akrobatický pilot Martin Šonka přivezl své letadlo, se kterým závodí v sérii Red Bull Air Race. Předvedl také leteckou sestavu a rozdával podpisy.

Americký prezident Donald Trump před vítěznými volbami prohlásil, že bude prvním, kdo na své kampani dokáže vydělat. Andrej Babiš jde v jeho stopách. Dělat kampaň na svém sídle postaveném z cizích peněz, a ještě si za to nechat platit, to chce kuráž.

Přečtěte si více o stylu podnikatele Andreje Babiše:

Babišovo předražené mléko. Další ukázka, jak Agrofert vydělává na státu

Babišův toastový chleba, elektrárny ČEZ či Tatrovka. Na eurodotace opět dosáhli i velcí hráči

Přečtěte si komentář: Mlčení kůzlátek


Ohodnoťte tento článek
Diskuze