Zeman se sešel s Kellnerem. Řešili Rusko, USA i Čínu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zeman se sešel s Kellnerem. Řešili Rusko, USA i Čínu

, čtk,
Zeman se sešel s Kellnerem. Řešili Rusko, USA i Čínu
Zdroj: ČTK

Prezident Miloš Zeman se dnes na Pražském hradě setkal s majitelem skupiny PPF a nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem. Jednali spolu o ekonomických vztazích s Ruskem, Čínou a Spojenými státy. PPF ve všech třech těchto zemích působí.

„Předmětem diskuse byly ekonomické vztahy s USA, ČLR a Ruskou federací, které pan prezident plánuje v tomto roce navštívit,“ napsal Ovčáček. Zeman koncem dubna poletí na návštěvu USA, kam ho pozval nový americký prezident Donald Trump. V květnu by měl znovu navštívit Čínu, o plánech na jeho cestu do Ruska Hrad dosud neinformoval.


Čtěte, jak se v Číně daří Home Creditu:

Šéf čínského Home Creditu: Číňané si u nás půjčují hlavně na mobily

 Ondřej Frydrych


Kellner v roce 2014 doprovázel Zemana při jeho cestě do Číny a společně s českou hlavou státu navštívil čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Zeman se poté z Číny vracel letadlem pronajatým společnostmi PPF a J&T místo vládního speciálu. Volbu soukromého letadla Zeman později zdůvodnil tím, že na rozdíl od speciálu letělo bez mezipřistání, což mu umožnilo víc se prospat před slavnostním udělováním státních vyznamenání, které bylo v plánu bezprostředně po jeho návratu z Číny.

Ovčáček o Kellnerově návštěvě informoval na Twitteru:

Skupina PPF působí v řadě zemí od Evropy přes Rusko, Čínu, Vietnam po Spojené státy. Investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, těžbu surovin, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. Kellner v PPF drží 98,92 procenta akcií, zbytek připadá na Ladislava Bartoníčka a Jeana-Pascala Duvieusarta.


Co Kellner sleduje na britských ostrovech?

Kellner jde do britských financí. PPF rozjíždí na ostrovech novou banku

Přečtěte si o společném holdingu tří miliardářů:

Další sblížení. Kellner, Křetínský a Tkáč vstupují do společného holdingu

 Nové kanceláře Rockaway


Ohodnoťte tento článek
Diskuze