Žádné nevhodné kontakty s Rusy jsem neměl, tvrdí Trumpův zeť Kushner - Euro.cz

Přihlášení

Žádné nevhodné kontakty s Rusy jsem neměl, tvrdí Trumpův zeť Kushner

, čtk,
Žádné nevhodné kontakty s Rusy jsem neměl, tvrdí Trumpův zeť Kushner
Zdroj: čtk

Zeť a poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner trvá na tom, že žádný z jeho kontaktů s Rusy nebyl nevhodný. Řekl to po skončení dnešního neveřejného zasedání výboru pro tajné služby amerického Senátu, při kterém vypovídal. Trump podle něj prezidentské volby nevyhrál kvůli údajným zásahům Ruska do nich, ale proto, že byl zkrátka lepší.

„Všechny moje akce byly patřičné,“ řekl Kushner novinářům. „Neuzavíral jsem žádné tajné dohody a nevím o nikom v kampani, kdo by tak činil,“ zopakoval manžel Ivanky Trumpové. Prohlásil také, že se nemůže dočkat, až se podělí o všechny informace, které má, s vyšetřovateli, a poznamenal, že se těší na výpověď ve výboru pro tajné služby ve Sněmovně reprezentantů, která ho čeká v úterý.

Donald Trump podle svého zetě nabídl voličům lepší vizi a vedl lepší kampaň než jeho soupeřka, demokratka Hillary Clintonová, a proto listopadové volby vyhrál. Kushner tak odmítl tvrzení, že na Trumpově vítězství se podílely údajné ruské zásahy do hlasování.

Kushner se podle amerických médií loni setkal mimo jiné s ředitelem jedné z velkých ruských bank, s tehdejším velvyslancem Ruska v USA Sergejem Kisljakem a s ruskou právničkou Nataljou Veselnickou.


Přečtěte si o dlouho očekávaném setkání Trumpa s Putinem

 Americký prezident Donald Trump a jeho ruský protějšek Vladimir Putin


S Kisljakem údajně Kushner domlouval zřízení tajného komunikačního kanálu s Kremlem. Veselnická, která se sešla s Kushner a s prezidentovým synem Donaldem Trumpem juniorem, údajně nabízela kompromitující materiály týkající se Clintonové.

Kushner v prohlášení, které zveřejnil před dnešním slyšením v Senátu, všechny své schůzky s Rusy v době předvolební kampaně a během období přebírání moci označil za nevýznamné, a proto si je prý přesně nevybavuje.

Vliv Ruska na americké prezidentské volby objasňují celkem čtyři kongresové výbory a také zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller.

Dále čtěte:

Do amerických voleb Rusko nezasahovalo, zopakoval Putin na G20

Trump zaútočil na CNN. Vyhrožuje novinářům násilím, kritizují média

Příliš mnoho pozornosti. Ruský velvyslanec Kisljak v USA skončil

Sessions pod palbou. O kontaktech s Rusy ministr nejspíš lhal