Z Macrona je po sto dnech zklamaná třetina Francouzů - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Z Macrona je po sto dnech zklamaná třetina Francouzů

, čtk,
Z Macrona je po sto dnech zklamaná třetina Francouzů
Zdroj: ČTK

Tři měsíce poté, co francouzský prezident Emmanuel Macron nastoupil do své funkce, vyjádřila více než třetina Francouzů zklamání z jeho dosavadního působení. Vyplývá to z průzkumu institutu Elabe.

Zatímco 36 procent dotázaných řeklo, že jsou „zklamaní“ z prezidentových dosavadních kroků, polovina respondentů uvedla, že je příliš brzy na to, aby Macronovu politiku hodnotila. Za uspokojivé dosavadní působení centristické hlavy státu označilo 14 procent oslovených lidí.

Popularita francouzského prezidenta začala v průzkumech klesat už v červenci. V anketě institutu Ifop zveřejněné na konci července jeho práci schvalovalo 54 procent lidí. Na počátku srpna to bylo podle průzkumu institutu YouGov už jen 36 procent respondentů.


MMF chválí Macronovy reformy. Čtěte více

 Vítěz francouzských prezidentských voleb Emmanuel Macron


Podle francouzských médií pokles Macronovy obliby souvisí mimo jiné s připravovaným zákonem o reformě trhu práce a se zákony o etice ve veřejné správě.

Podle aktuálního průzkumu agentury Elabe věří jen 60 procent lidí, tedy o osm procentních bodů méně než v červenci, že může Macron „opravdu něco změnit“. Že je současný šéf Elysejského paláce „schopen zreformovat zemi“ věří 54 procent oslovených, tedy o pět procentních bodů méně než před měsícem.

O francouzském prezidentovi dále čtěte:

Krok ve stylu poválečných prezidentů. Macron dočasně znárodní loděnice STX France

Macromotýl Emmanuel: Prosadí francouzský prezident své reformy?

Sobotka vrací Česko do hry. Chce se připojit k integračnímu jádru EU

Macron chce zdražit emise CO2. Cenu elektřiny by to v Německu i Česku vyhnalo o 40 procent

Macronova hvězda padá. Francouzský prezident je stále méně populární