Vydírání bývalého protokoláře Hradu se neprokázalo. Forejt policii lhal - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Vydírání bývalého protokoláře Hradu se neprokázalo. Forejt policii lhal

, čtk,
Vydírání bývalého protokoláře Hradu se neprokázalo. Forejt policii lhal
Zdroj: ČTK

Vydírání bývalého šéfa protokolu prezidentské kanceláře Jindřicha Forejta nahrávkou, na níž údajně šňupe bílý prášek, se neprokázalo, bývalý protokolář uvedl policistům nepravdivé údaje. Forejt tvrzení, že nemluvil pravdu, odmítl. Chce se poradit s právníkem a případně se odvolat proti rozhodnutí o odložení případu.

Forejt odstoupil loni v prosinci z funkce poté, co média upozornila na existenci kompromitujícího videa, na kterém je údajně zachycen. Policii podle serveru Forejt řekl, že mu loni 19. října někdo zavolal ze skrytého čísla a oznámil, že má kompromitující videozáznam. Vyděrač pak údajně chtěl, aby se s ním Forejt sešel a přinesl 250 tisíc korun za zničení videa. V danou dobu ale podle vyšetřování nikdo Forejtovi nevolal. Server Seznam Zprávy to uvedl na základě vyjádření Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1

„Výsledek trestního řízení byl ten, že skutkové tvrzení oznamovatele se neprokázalo. Z údajů, které byly zjištěny u mobilního operátora, vyplynulo, že v uváděný čas k žádnému hovoru nedošlo,“ řekl serveru obvodní státní zástupce pro Prahu 1 Jan Lelek, který na vyšetřování dohlížel.

I přes upozornění policie ale podle Lelka Forejt trval na tom, že mu vyděrač volal. Státní zástupce uvedl, že telefonát prokázán nebyl, a podle policie se tedy neuskutečnila ani schůzka Forejta s údajným vyděračem.

Forejt oficiálně zdůvodnil loňský odchod z funkce na Hradě osobními a zdravotními důvody. Později nastoupil do Institutu Václava Klause. Protokol Hradu vedl Forejt již v době, kdy byl prezidentem právě Klaus. Prezident Miloš Zeman po oznámení Forejtova odchodu z Hradu prohlásil, že stále věří, že se Forejt stane velvyslancem ve Vatikánu.

Přečtěte si také:

Za červené trenýrky na Hradě dostali členové Ztohoven podmínky

Aktivista vymohl z Hradu údaje o platech Mynáře, Forejta a Ovčáčka

Hradní stráž našla stálou náhradu za Prskavce. Novým velitelem se stal Kývala