Volby nám vyhrál nápad za 1600 eur, říká muž, který pomohl porazit Fica - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Volby nám vyhrál nápad za 1600 eur, říká muž, který pomohl porazit Fica

,
Volby nám vyhrál nápad za 1600 eur, říká muž, který pomohl porazit Fica
Zdroj: Jozef Jakubčo/SME/Profimedia.cz

Slovenské parlamentní volby vyhrálo se ziskem více než 25 procent hnutí OlaNo Igora Matoviče. Jedním z architektů úspěšného předvolebního tažení je aktivista v boji proti hazardu Michal Šipoš.

Podle Šipoše byla hlavním kořením Matovičovy kampaně autentičnost. „Nebylo to tak, že přišel nějaký herec, který by nám v kampani získával body pro produkt vymyšlený agenturou. Je pravda, že Babiš u vás takhle funguje. Zaplatil nejlepší lidi v oboru a těmi penězi to celé převálcoval,“ říká Šipoš, který je nově zvoleným poslancem slovenské Národní rady.

Jaká je vaše původní profese? Nebo jak jste se k politickému marketingu vlastně dostal?

Jsem vystudovaný učitel. Pro naše hnutí jsem dělal tři a půl roku šéfa regionálního týmu. Potom potřebovali pomoc v mediálním týmu, tak jsem tam přišel, a tak to začalo. Možná na mě lidi v hnutí viděli, že bych to mohl zvládnout. Proto jsem asi dostal tu nabídku.

Vaše kampaň před parlamentními volbami byla poměrně neobvyklá. Nezaplatili jste si žádnou agenturu ani profesionální poradce. Inspirovali jste se někde v zahraničí?

To bych úplně neřekl. Samozřejmě sleduji třeba českou politiku a vaše volební kampaně. Mě osobně zaujala třeba kampaň Pirátů. U nás ale ty nápady vznikaly spontánně, protože Igor Matovič je dost známý tím, že ho politický marketing baví. Postupně jsme do týmu nabalovali lidi, kteří marketingu rozumí a nakonec mezi námi vznikla zajímavá chemie. Nápady tam přicházely a my jsme se jen bavili, jak je vylepšit a realizovat.


Komentář Jana Novotného: „Slovenský Babiš” Igor Matovič jako kultivovaná verze oligarchy

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?