Útočník z Berlína se k soudu nedostane. Zastřelila jej italská policie - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Útočník z Berlína se k soudu nedostane. Zastřelila jej italská policie

, čtk,
Útočník z Berlína se k soudu nedostane. Zastřelila jej italská policie

Muže podezřelého z pondělního útoku na vánoční trh v Berlíně zastřelili v severoitalském Miláně. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Stejnou informaci přinesla také italská agentura ANSA. Informaci potvrdilo také italské ministerstvo vnitra během svolané tiskové konference. Německé státní zastupitelství je s italskými úřady v kontaktu. Podle listu Corriere della Sera odpovídají otisky prstů zastřeleného otiskům hledanému Anise Amriho.

Zastřelený muž je „bez jakýchkoli pochyb“ Tunisan Anis Amri podezřelý z pondělního útoku na vánoční trh v Berlíně. Informace médií na tiskové konferenci v Římě potvrdil italský ministr vnitra Marco Minniti.

Čtyřiadvacetiletého Amriho zastavila ve tři hodiny ráno ve městě Sesto San Giovanni poblíž lombardské metropole hlídka složená ze dvou policistů během rutinní kontroly. Hledaný Tunisan následně podle italských médií sáhl do batohu pro zbraň a za pokřiku Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký!) na policisty vystřelil. Jednoho z nich přitom zranil na rameni. Při pokusu o útěk Amriho další policista zastřelil.

Zraněný stráže není v ohrožení života. Ministr vnitra Minniti oběma policistům poděkoval osobně po telefonu a zraněnému popřál brzké uzdravení. Lidé si podle něj díky nim mohou užít klidné vánoční svátky.

Podle šéfa italského protiteroristického útvaru Alberta Nobiliho se do města Sesto San Giovanni zastřelený podezřelý Amri dostal z Francie. V jeho batohu se údajně našla jízdenka na vlak. Do italského Turína dorazil z Chambéry v jihovýchodní Francii. Pak nasedl na vlak do Milána. Z hlavního milánského nádraží pak vyrazil do Sesto San Giovanni.

Tunisan Anis Amri do Německa v roce 2015 přišel právě z Itálie, kde pobýval od roku 2012. Podle italských médií byl v Itálii rovněž ve vězení.

Jednou z obětí berlínského útoku je i Češka. Čtěte o tom:

Při teroristickém útoku v Berlíně zemřela Češka

Pieta za oběti teroristického útoku v Berlíně


Ohodnoťte tento článek
Diskuze