Trump: Německo dluží NATO a USA ohromné množství peněz - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Trump: Německo dluží NATO a USA ohromné množství peněz

, čtk,
Trump: Německo dluží NATO a USA ohromné množství peněz
Zdroj: čtk

Americký prezident Donald Trump označil své páteční setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou za „skvělé“. Zároveň však Německu vyčetl, že dluží Severoatlantické alianci hromadu peněz a že Spojeným státům se musí za obranu Německa platit víc.

Ve dvou na sebe navazujících tweetech poslaných z floridského letoviska v Palm Beach, kde tráví víkend, napsal, že navzdory „nepravdivým zprávám“ byla jeho schůzka s Merkelovou skvělá. Nicméně zejména německá média v dnešních ohlasech konstatují, že soudě podle výrazu obou politiků při fotografování a při tiskové konferenci to na vřelé přátelství mezi nimi příliš nevypadá.

Tomu nasvědčuje i jízlivá poznámka v druhé části Trumpova rozděleného tweetu, že Německo dluží Severoatlantické alianci „ohromné množství peněz“ a že by mělo za obranu poskytovanou Spojenými státy platit víc.

„Navzdory tomu, co jste slyšeli z nepravdivých zpráv, jsem měl s německou kancléřkou Angelou Merkelovou skvělou schůzku. Nicméně Německo dluží… (alianci) NATO ohromné množství peněz & Spojené státy musejí být placeny víc za silnou a velmi drahou obranu, kterou poskytují Německu!“ napsal Trump.

Přečtěte si o setkání Trumpa s Merkelovou:

Trump po setkání s Merkelovou: Obama nás oba odposlouchával

 Německá kancléřka Angela Merkelová a prezident USA Donald Trump na společné tiskové konferenci

Dále čtěte:

Komentář: Angela v Bílém domě (a Čech pod stolem)

Trump stojí stoprocentně za NATO, řekla po schůzce Mayová


Ohodnoťte tento článek
Diskuze