Trump chválil vojáky za obsazení letiště v 18. století. Za faux pas prý mohlo čtecí zařízení - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Trump chválil vojáky za obsazení letiště v 18. století. Za faux pas prý mohlo čtecí zařízení

, čtk,
Trump chválil vojáky za obsazení letiště v 18. století. Za faux pas prý mohlo čtecí zařízení

Chyba čtecího zařízení prý mohla za to, že americký prezident Donald Trump v projevu ke čtvrtečním oslavám Dne nezávislosti mluvil o tom, že v roce 1776 vojáci bojující za odtržení od Británie obsadili letiště. Letectví přitom rozvoj zažilo až ve 20. století.

„Naše armáda … rozrazila ochranné valy, ovládla letiště, udělala vše, co udělat měla,“ chválil Trump vojáky z dob americké války za nezávislost ze 70. a 80. let 18. století. Také bitvu o pevnost Fort McHenry přiřadil do tohoto období, ačkoliv se odehrála až během americko-britské války, jež vypukla v roce 1812.

Trumpových chyb si brzy povšimli uživatelé sociálních sítí, na twitteru své vtípky označují hashtagem #RevolutionaryWarAirports.

„Myslím, že déšť vyřadil z provozu čtecí zařízení,“ vysvětloval dnes Trump. „Uměl jsem ten projev velmi dobře, takže jsem byl schopen odříkat ho bez čtecího zařízení, ale to se stejně rozbilo, a i tak by bylo těžké se na něj dívat, protože bylo celé zmoklé,“ řekl šéf Bílého domu.

Ve čtvrtečním projevu Trump také řekl, že pro Američany není nic nemožné a že americká vlajka bude brzy vztyčena i na Marsu. Letošní oslavy Dne nezávislosti byly neobvyklé vojenskou přehlídkou, za jejíž uspořádání se Trump stal terčem kritiky. Jeho odpůrci mu vyčetli, že rozhazuje peníze daňových poplatníků a politizuje oslavy v rámci své kampaně za znovuzvolení.

Čtěte také:

Trump vyhrocuje spor s Íránem. Pohrozil mu zničením

Trump odmítl obavy týkající se raketových testů KLDR, Kimovi prý věří

Trump nemůže použít peníze Pentagonu na stavbu zdi na hranici s Mexikem, rozhodl odvolací soud

USA jsou nejsilnější v historii, chlubí se Trump. Americká vlajka prý brzy zavlaje na Marsu

Ohodnoťte tento článek
Diskuze