Střet zájmů? Legendární investor Icahn už není Trumpovým poradcem - Euro.cz

Přihlášení

Střet zájmů? Legendární investor Icahn už není Trumpovým poradcem

, čtk,
Střet zájmů? Legendární investor Icahn už není Trumpovým poradcem
Zdroj: Profimedia.cz

Miliardářský investor Carl Icahn v pátek odstoupil z role zvláštního poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa. Icahn čelil obviněním ze střetu zájmů.

Někteří demokratičtí poslanci a propagátoři biopaliv uváděli, že Icahnova doporučení Trumpově republikánské vládě mohou pomáhat vlastnímu podnikání miliardáře. Icahn v minulosti investoval mimo jiné do rafinérské firmy CVR Energy.

Icahn ve zdůvodnění odchodu napsal, že chce tímto svým krokem ukončit hašteření kolem své role poradce pro deregulaci. Zároveň ale popřel, že by ze svého postavení jako podnikatel nějak těžil. „Nikdy jsem neměl přístup k neveřejným informacím, ani jsem neměl žádný prospěch ze svého postavení. Nevěřím také, že moje role představovala střet zájmů,“ uvedl Icahn.

Icahnův odchod následuje po sérii změn v Bílém domě. V pátek odstoupil ze své funkce hlavního stratéga Bílého domu Stephen Bannon. Trump také rozpustil dva poradní sbory v odpovědi na odchod řady šéfů velkých firem, kterým vadila jeho reakce na nepokoje ve městě Charlottesville. Trump tvrdil, že lidé, kteří v Charlottesvillu ve Virginii vyšli minulý týden do ulic na protest proti rasismu, nesli vinu na násilnostech stejně tak jako neonacisté a rasisté, kteří nepokoje zahájili.

Čtěte také:

Twitter žije z Trumpa. Jeho odchodem by přišel o 45 miliard

Loterie o golf s Trumpem. Vyhozený Scaramucci měl velké plány


Diskuze