Spojené státy vyšetří možné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví - Euro.cz

Přihlášení

Spojené státy vyšetří možné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví

, čtk,
Spojené státy vyšetří možné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví
Zdroj: čtk

Spojené státy prošetří údajné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví. Vyplývá to z memoranda, které dnes podepsal americký prezident Donald Trump. Nařízení pověřuje šéfa Úřadu obchodního zmocněnce Spojených států Roberta Lighthizera, aby rozhodl, zda přezkoumá čínské obchodní praktiky, které nutí americké firmy působící v Číně předávat své duševní vlastnictví. Lighthizer již řekl, že toto vyšetřování bude nyní jednou z hlavních priorit jeho úřadu.

„Velvyslanče Lighthizere, jste oprávněn zvážit všechny dostupné možnosti, které máte k dispozici,“ řekl Trump před podpisem memoranda. „Toto je jen začátek,“ dodal podle agentury Reuters. Trump vyšetřování hájí jako opatření k vynucení pravidel poctivosti a vzájemnosti v mezinárodním obchodě.

„Provedeme důkladný přezkum a v případě potřeby podnikneme kroky k zachování budoucnosti amerického průmyslu,“ prohlásil Lighthizer. „V sázce jsou tisíce pracovních míst pro naše zaměstnance a budoucí generace,“ doplnil.

Lighthizer uvedl, že čínská průmyslová politika a další postupy Pekingu si „údajně“ vynutily přenos klíčových amerických technologií do čínských firem.

Související články:

=====
Severokorejské textilky vyvážejí své oděvy jako čínské

Trumpovo fiasko místo triumfu? Americká továrna Foxconnu je v ohrožení

Šéf Applu prý slíbil Trumpovi tři továrny. Čtěte více