Sobotka: Mezi Zemanem a Babišem je mocenský pakt - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Sobotka: Mezi Zemanem a Babišem je mocenský pakt

, čtk,
Sobotka: Mezi Zemanem a Babišem je mocenský pakt
Zdroj: Profimedia.cz

Mezi prezidentem Milošem Zemanem a vicepremiérem Andrejem Babišem existuje podle premiéra Bohuslava Sobotky „mocenský pakt“. „Oni se vzájemně tolerují, nekomentují svoje excesy, čas od času se podpoří,“ řekl Právu Sobotka, který prezidentovi navrhl Babišovo odvolání z vlády. Babiš obvinění uváděná jako důvody, proč má být odvolán, odmítá. Zeman Sobotku kritizoval.

„Je tady mocenský pakt mezi Bohuslavem Sobotkou a (předsedou TOP 09) Miroslavem Kalouskem,“ reagoval na twitteru na Sobotkovo vyjádření mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Babiš: Sobotka porušuje koaliční smlouvu
V reakci na Sobotkův výrok o mocenském paktu uvedl Babiš, že premiér soustavně porušuje koaliční smlouvu a uzavřel pakt s předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem.

„Pan Sobotka uzavřel pakt se mnou. Ten pakt se jmenuje koaliční smlouva, kterou on a jeho ministři kontinuálně porušují,“ sdělil Babiš. Sobotka podle něj „uzavřel pakt s panem (předsedou TOP 09 Miroslavem) Kalouskem. Dnes chce pan Kalousek podpořit menšinovou vládu pana Sobotky, kde nebudu já. Tak o jakém paktu tady pan premiér mluví?“ prohlásil Babiš. Kalousek ale v pátek novinářům řekl, že TOP 09 vládu nepodporuje. Pouze by TOP 09 nevyslovila vládě nedůvěru, byť by byla menšinová. Důvodem je podle Kalouska to, aby se rozhodujícím hráčem nestal prezident Zeman.

O vládní krizi dále čtěte:

Ministři ANO by ve vládě zůstali i bez Babiše, připouští Faltýnek

Sobotka chce Babišův konec, Zeman se s návrhem seznámí až v pondělí

Babiš si myslí, že je odposloucháván. Nahrávky jsou zmanipulované, tvrdí


Ohodnoťte tento článek
Diskuze