„Situaci chápu.“ Babiš se do sporů v Dukle nechce míchat - Euro.cz

Přihlášení

„Situaci chápu.“ Babiš se do sporů v Dukle nechce míchat

,
„Situaci chápu.“ Babiš se do sporů v Dukle nechce míchat
Zdroj: ČTK

Boj Jaroslava Priščáka, dlouholetého šéfa armádních sportovců, který by chtěl reprezentanty vést až do tokijské olympiády v roce 2021, se dostal na stůl premiéra.

„Situaci chápu a rozumím Vám,“ stojí v dopise Andreje Babiše ze středy 19. srpna, který má týdeník Euro k dispozici. „Celá záležitost je však v kompetenci pana ministra obrany, prosím, obraťte se v této záležitosti na něj,“ píše dál premiér.

Šéfovi armádní Dukly Jaroslavu Priščákovi tak odpovídá na dopis, v němž Babiše žádal o osobní setkání, kam by jej prý doprovodili i reprezentanti David Svoboda a Jiří Ježek. „Pane premiére, dne 31. července 2020 jsem informoval dopisem pana prezidenta republiky o nespokojenosti armádních sportovců, že ministr obrany Lubomír Metnar nesplnil slib, který jim dal, a to ponechat mě v dočasně zcivilněné funkci ředitele ASC Dukla až do olympiády v Tokiu. Hry byly kvůli koronaviru o rok přesunuty, ale má pracovní smlouva končí 30. září 2020,“ oznámil Priščák v psaní premiérovi.

Babiše navíc upozorňuje, že výběrové řízení, v němž nyní ministerstvo hledá svým sportovcům nového ředitee, „je zřejmě tendenční a připravené na míru konkrétní osobě, která podle všeho nemá s prostředím vrcholového sportu nic společného, jak by bylo logické a dalo se očekávat, ale zřejmě je kariérním důstojníkem bez hlubší vazby k problematice, kterou by měl řídit.“

Jak už některá média uvedla minulý týden, favoritem na Priščákovo místo je plukovník Petr Hanák z Univerzity obrany v Brně. Týdeník Euro se jej pokusil zkontaktovat, ovšem na novinářské dotazy odpovídat nechtěl. „Teď na vás určitě nemám čas,“ odvětil stroze Hanák do telefonu.

Co na aktivitu Jaroslava Priščáka říká sám ministr obrany Lubomír Metnar? Prý o ní neví. „Stejně jako nás pan Priščák neinformuje o svých mediálních aktivitách podnikaných v rámci snahy zůstat ve funkci,“ reagoval Jan Pejšek, mluvčí ministerstva.

Tendr na nového ředitele Dukly mezitím běží dál, zájemci se mohou hlásit už jen do 23. srpna.  „Podmínky výběrového řízení jsou zcela standardní, odpovídají významu pozice a v žádném případě nejsou nastaveny nikomu na míru,“ uvedlo ministerstvo obrany.