Ruská špiónská loď šla ke dnu. Srazila se s jiným plavidlem - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Ruská špiónská loď šla ke dnu. Srazila se s jiným plavidlem

, čtk,
Ruská špiónská loď šla ke dnu. Srazila se s jiným plavidlem
Zdroj: čtk

Výzvědná loď ruské armády se dnes v husté mlze srazila s jiným plavidlem v Černém moři, asi 40 kilometrů severozápadně od Bosporského průlivu. S odvoláním na informaci ruského ministerstva obrany to oznámila agentura Interfax. Podle tureckých zdrojů se ruská loď potopila, všech 78 členů posádky zachránila turecká pobřežní hlídka.

Výzvědná loď Liman, která je součástí ruské Černomořské flotily, se srazila s obchodním plavidlem plujícím pod vlajkou afrického Toga, uvedla agentura Reuters. Po proražení kýlu se podle tureckých zdrojů navzdory úsilí posádky ruská loď potopila. Neštěstí zřejmě způsobila špatná viditelnost v husté mlze.

O osudu druhého plavidla, které převáželo dobytek, není prozatím nic známo.

Z havarovaného ruského plavidla bylo evakuováno 78 lidí, oznámila turecká rejdařská společnost GAC. Nikdo se nepohřešuje a nikdo nebyl zraněn. Kvůli incidentu se turecký ministerský předseda Binali Yildirim telefonicky spojil se svým ruským partnerem Dmitrijem Medveděvem, aby vyjádřil nad incidentem lítost.

Loď podle ruských médií počátkem roku působila ve Středozemním moři, kde „plnila úkoly v rámci stálého operativního seskupení ruského námořnictva“. Na východě Středomoří udržuje Rusko v souvislosti s konfliktem v Sýrii flotilu bojových plavidel, která podporují operace ruského letectva na syrském bojišti.

Čtěte dále:

Ruská rozvědka chtěla podle FBI loni proniknout do Trumpova štábu

Severní Korea je atomovou mocností. Špioni se dohadují, jak silnou

Mezi turky ve Švýcarsku mohli působit špioni. Prokuratura zahájila šetření