Reklama oslavující Trumpa u CNN neprošla. Je lživá, tvrdí televize - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Reklama oslavující Trumpa u CNN neprošla. Je lživá, tvrdí televize

, čtk,
Reklama oslavující Trumpa u CNN neprošla. Je lživá, tvrdí televize
Zdroj: čtk

Americká zpravodajská televize CNN se dostala do sporu s Bílým domem, když odmítla vysílat reklamu oslavující první stovku dnů Donalda Trumpa v úřadu prezidenta USA. CNN za důvod svého kroku označila pasáž, v níž reklamní klip obviňuje většinová americká média z šíření lživých zpráv.

CNN je vysoko na seznamu médií, která Trump opakovaně kritizuje za údajnou neobjektivitu a šíření vymyšlených informací. Spolu s několika dalšími televizními stanicemi a deníky The New York Times nebo The Washington Post prezident CNN odsuzuje za způsob, jakým informovala o jeho volebním souboji s Hillary Clintonovou i o jeho výkonech po lednové inauguraci.

„Většinová média nešíří falešné zprávy, proto je reklama lživá a vzhledem k regulím bude přijata (k vysílání) jen v případě, že bude tato část odstraněna,“ uvedlo podle agentury AP vedení CNN. Podle Trumpových spolupracovníků stanice nepřijala reklamu proto, že „se neslučuje s jejím pojetím“.

Půlminutová reklama, uvedená slovy „Amerika sotva kdy viděla takový úspěch“, běží na televizních stanicích Fox News Channel a Fox Business Network, které jsou blízké konzervativnímu křídlu Republikánské strany.

O Donaldu Trumpovi dále čtěte:

Sto dnů v Bílém domě: Trump se ocitl v pasti volebních slibů

Kdo řídí Trumpa aneb Tři šedé eminence v pozadí nového pána Bílého domu


Ohodnoťte tento článek
Diskuze