Při teroristickém útoku v Berlíně zemřela Češka - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Při teroristickém útoku v Berlíně zemřela Češka

, čtk,
Při teroristickém útoku v Berlíně zemřela Češka
Zdroj: čtk

Při pondělním útoku na vánoční trh v Berlíně zemřela také česká občanka. Informovalo o tom ve čtvrtek české ministerstvo zahraničí. Žena dlouhodobě žila a pracovala v Německu. Český velvyslanec již o jejím úmrtí informoval rodinu.

Mezi 12 oběťmi atentátu, při němž najel kamion do lidí na tržišti v centru německé metropole, je podle ministerstva i Češka Naďa Čižmárová. Její muž ji pohřešoval od pondělí a policie podle analýzy DNA a další identifikace během několika dní zjistila, že je jednou z mrtvých.

Podle manžela dlouhodobě pracovala u německého zaměstnavatele v Berlíně. Bližší informace k okolnostem její smrti nejsou známy.

Rodině vyjádřil soustrast ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. „Doufal jsem, že se český občan v Evropě nikdy nestane obětí teroristického útoku. Jsem zarmoucen, že se tak stalo nyní v důsledku tohoto odporného teroristického činu. V této těžké chvíli hluboce soucítím s rodinou zesnulé,“ uvedl.

Po pravděpodobném pachateli útoku, Tunisanovi Anisovi Amrim, stále pátrá policie v Německu a dalších evropských zemích.

Zaorálek: Další česká oběť v Berlíně je nepravděpodobná

Německé úřady zatím ještě neidentifikovaly dvě z obětí teroristického útoku v Berlíně. Žádný další český občan se ale nepohřešuje a podle Zaorálka je pouze teoretická možnost, že by mohl být mezi mrtvými.

Zaorálek oznámil, že jméno české oběti zveřejnil po dohodě s jejím manželem. Sám mu také telefonoval a nabídl mu pomoc ministerstva i českého velvyslanectví v Berlíně. Záleží podle něj na rodině, zda pomoc využije.

Projděte si shrnutí teroristického útoku v Berlíně

Polský řidič kamionu žil až do skončení berlínského masakru

Pieta za oběti teroristického útoku v Berlíně


Ohodnoťte tento článek
Diskuze