Podle Vojtěcha Prymula ve své funkci doopravdy skončí. Nad způsobem, jakým svůj záměr oznámil, se podivuje - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Podle Vojtěcha Prymula ve své funkci doopravdy skončí. Nad způsobem, jakým svůj záměr oznámil, se podivuje

ČTK,
Podle Vojtěcha Prymula ve své funkci doopravdy skončí. Nad způsobem, jakým svůj záměr oznámil, se podivuje
Zdroj: ČTK/Šimánek Vít

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) předpokládá, že jeho náměstek Roman Prymula skončí ve funkci na konci května, jak sám avizoval. Všechny informace se ministr dozvěděl z médií, což považuje za zvláštní. S Prymulou o tom podle svých slov ještě osobně nemluvil. Prymula chtěl z ministerstva odejít už v březnu, k setrvání ho podle jeho vyjádření přemluvil premiér Andrej Babiš (ANO). S ním také svůj případný odchod nyní řeší.

„Předpokládám, že na ministerstvu skončí na konci května tak, jak avizuje. Ale zatím mě sám neinformoval. Myslím, že věci by se primárně měly řešit u stolu, ne přes média,“ řekl ministr. Byl by rád, kdyby epidemiolog Prymula s resortem dál externě spolupracoval jako expert.

Ministr v dubnu 2019 nařídil všem náměstkům, aby získali bezpečnostní prověrku na stupeň důvěrné. Prymula ji měl získat do konce března, Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) mu ji zatím nevydal. „Všichni náměstci už ji od NBÚ mají, on ji nemá. Já nedokážu vyhodnotit proč,“ uvedl ministr.

Podle serveru SeznamZprávy náměstek řekl, že se na ministerstvu bojí jeho popularity. „Jsou to vyjádření, která se mi velmi těžko komentují. Prověrka pro všechny náměstky byla nařízena v dubnu 2019, tedy před více než rokem, kdy – při vší úctě k němu – ještě popularitě nečelil a neřešil tuto epidemii na denní bázi,“ řekl Vojtěch. Prověrky podle něj musí mít většina náměstků na ministerstvech, naopak resort zdravotnictví byl výjimkou s tím, že ji mít nemuseli.

Měl by podle vás profesor Prymula na ministerstvu zdravotnictví doopravdy skončit?

Na místo náměstka pro zdravotní péči by ministerstvo muselo vypsat výběrové řízení podle služebního zákona. Prymula avizoval, že má dvě podmínky, za jejichž splnění na ministerstvu setrvá. Jejich obsah nezveřejnil. Chce je ještě probrat s Babišem.

Podle Vojtěcha Prymula ve své funkci doopravdy skončí. Nad způsobem, jakým svůj záměr oznámil, se podivuje
3.6 (72.36%) 55 hlasování
Diskuze