Olympiáda není, peníze zůstávají. Armádních sportovců se škrty v rozpočtu nedotkly - Euro.cz

Přihlášení

Olympiáda není, peníze zůstávají. Armádních sportovců se škrty v rozpočtu nedotkly

,
Olympiáda není, peníze zůstávají. Armádních sportovců se škrty v rozpočtu nedotkly
Zdroj: Petr Topič

Ministerstvo obrany muselo před dvěma týdny urychleně seškrtat svůj rozpočet, aby do státní kasy kvůli opatřením proti koronaviru vrátilo téměř tři miliardy korun. Celkem překvapivě se masivní úsporná opatření nedotkla Armádního sportovního centra Dukla.

Kapitola „zajištění státní sportovní reprezentace“ přišla „pouze“ o patnáct milionů korun, a letos tak bude mít k dispozici přesně půlmiliardy korun.

Takový škrt zaráží především z toho důvodu, že řada velkých sportovních akcí plánovaných na letošek – včetně letních her v Tokiu – už byla zrušena, a sportovci proto budou trávit většinu roku přípravou v České republice.

Imunita rozpočtu Dukly zaujme ve srovnání s ostatními kapitolami – Vojenské zpravodajství přišlo o 100 milionů korun, výdaje na obranu státu zase musejí klesnout o 59 milionů.

„Restrikce se nesmějí dotknout klíčových vyzbrojovacích projektů. Modernizace armády musí pokračovat. Rozhodli jsme se však posunout v čase některé akce s nižší prioritou,“ řekl k úsporám ministr Lubomír Metnar.