Nizozemský parlament podpořil legalizaci pěstování marihuany - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Nizozemský parlament podpořil legalizaci pěstování marihuany

, čtk,
Nizozemský parlament podpořil legalizaci pěstování marihuany
Zdroj: Profimedia.cz

Dolní komora nizozemského parlamentu dnes podpořila zákon, na základě kterého by bylo možné beztrestně pěstovat a ve velkém prodávat marihuanu. Legalizoval by tak stav, který v Nizozemsku díky toleranci úřadů už dlouho tak jako tak panuje, informovala agentura Reuters.

Nizozemsko toleruje prodej marihuany v malém množství v barech, takzvaných coffee shopech, její prodej samotným provozovatelům těchto zařízení a pěstování konopí je ale nelegální. Pokud by zákon schválila i horní komora parlamentu, měly by coffee shopy možnost získat legální dodavatele marihuany, a nemusely by se tak, jak tomu bylo mnohdy doposud, nechat zásobovat pochybnými firmami.


Bude Nizozemsko následovat USA. Čtěte o americké cestě:

Legální konopí v USA zlevňuje. Na trh vstupují velcí hráči

Do práce v náladě? Firmy v USA nesmí trestat zaměstnance za THC v krvi

Legálně vypěstovaná marihuana


Zákon dnes v dolní komoře podpořila těsná většina poslanců, norma teď poputuje do horní parlamentní komory. Podle nizozemských médií ale není jasné, jakou tam získá podporu. Zákon by se tak mohl stát předmětem koaličních vyjednávání při sestavování vlády po volbách, které Nizozemsko čekají 15. března.

Prodej marihuany v nizozemských coffee shopech a držení méně než pěti gramů této drogy přestalo být v zemi trestné v roce 1976. Do Nizozemska to přilákalo mimo jiné řadu turistů.


Ohodnoťte tento článek
Diskuze