Ministerstvo průmyslu dostane 1,5 miliardy navíc. Havlíček je částečně spokojen - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Ministerstvo průmyslu dostane 1,5 miliardy navíc. Havlíček je částečně spokojen

, čtk,
Ministerstvo průmyslu dostane 1,5 miliardy navíc. Havlíček je částečně spokojen

Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu na příští rok bude vyšší o zhruba 1,5 miliardy korun proti původnímu návrhu, uvedl ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) po jednání s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO). První návrh rozpočtu pro příští rok počítal pro MPO s částkou 35,6 miliardy korun, tedy o 2,7 miliardy méně než letos.

Přidané peníze půjdou na zahlazování následků hornické činnosti, dále na regeneraci a podnikatelské využití tzv. brownfieldů, na financování činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů či na dotaci na obnovitelné zdroje energie, která je vyplácena ze státního rozpočtu prostřednictvím MPO.

„Nad rámec (1,5 miliardy korun) bude zajištěno na příští rok financování našeho operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost podle skutečných potřeb. Nebude to tedy obsaženo v návrhu státního rozpočtu, ale v případě potřeby ministerstvo financí souvztažně dorovná jak výdaje, tak příjmy,“ dodal ministr.


Přečtěte si komentář Miroslava Zámečníka o vývoji rozpočtu:

Jízda na vlně rozpočtového triumfalismu skončila

Peníze - ilustrační foto


Havlíček řekl, že je s vyjednáváním o rozpočtu částečně spokojen. „Pokud jde o například o výdaje na průmyslový výzkum a vývoj, tak tam jsme doposud úspěšní nebyli,“ dodal.

Vláda v červnu schválila návrh rozpočtu na příští rok se schodkem 50 miliard korun. Výdaje rozpočtu by měly včetně peněz z fondů EU a dalších finančních mechanismů činit 1,342 bilionu korun a příjmy 1,292 bilionu korun. Dodatečné požadavky ministerstev byly zhruba 111 miliard korun. Vláda musí podle zákonných pravidel návrh státního rozpočtu schválit a odeslat do Sněmovny do konce září.

Přečtěte si o boji ministrů o další prostředky z rozpočtu:

Marksová žádá další čtyři miliardy. Pilný chce dosáhnout kompromisu

Šlechtová chce z rozpočtu navíc 4,3 miliardy. Hrozí vypnutím monitorovacího systému

Pelikán dostane navíc 100 milionů. Na justiční čekatele a na „drobnosti“

Pilný: Splnění požadavků ministerstev by zvýšilo deficit o 97 miliard


Ohodnoťte tento článek
Diskuze