Milan z Ostravy. Funkci na obraně dostal Metnarův známý - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Milan z Ostravy. Funkci na obraně dostal Metnarův známý

,
Milan z Ostravy. Funkci na obraně dostal Metnarův známý
Zdroj: čtk

Ředitelem na ministerstvu obrany se stal známý ministra Lubomíra Metnara. Vybrán byl v problematickém tendru.

Pro personál ostravské fifejdské nemocnice to byl jeden z těch špatných zážitků. Když krátce po šesté odpolední v úterý 1. dubna 2014 přiběhly sestry na pokoj interny, odkud houkal požární hlásič, na posteli seděla padesátiletá pacientka v plamenech. Po několika dnech kvůli těžkým popáleninám zemřela. „Hořel tam kyslíkový přívod. Při ošetření se u ní našel zapalovač, takže pravděpodobnou příčinou požáru byla manipulace s otevřeným ohněm během kyslíkové terapie. Došlo tam k zášlehu,“ prohlásil Milan Polleč, tehdejší bezpečnostní ředitel nemocnice.

Polleč, dlouholetý ostravský policista, ve špitálu vydržel jen šestnáct měsíců, v červenci 2015 se stal ředitelem společnosti F.S.C. bezpečnostní poradenství. A od začátku letošního roku pracuje na ministerstvu obrany. Šéfuje resortní Agentuře pro hospodaření s nemovitým majetkem. „Výběrové řízení bylo ukončené 13. prosince 2019, přihlásilo se osm a druhého kola (pohovorů) se zúčastnilo sedm žadatelů. Inženýr Polleč byl komisí vybrán jako nejvhodnější kandidát,“ upřesňuje Jan Pejšek, mluvčí obrany.

Tento tendr byl nicméně hned z několika důvodů zajímavý, jak zjistil týdeník Euro. Jednak proto, že Polleč je známým nynějšího ministra obrany Lubomíra Metnara. Seznámili se na ostravském ředitelství Policie ČR, kde oba pracovali mnoho let. Týdeník Euro žádal Metnara o vyjádření, ten však na dotaz neodpověděl. Místo něj odepsal mluvčí Pejšek. A odmítl, že by komise upřednostnila ministrova známého před konkurenty. „Pokud by se někde objevila formulace, že (Metnar) zařídil místo pro svého známého, bude to lež,“ tvrdí mluvčí s tím, že Milan Polleč prý byl…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?