Mafiánům nosil obálky s výpalným přímo ministr, tvrdí slovenský gangster

Tomáš Lemešani 11. ledna, 18:30  -  lem
11. ledna, 18:30

Slovenský exministr financí a dopravy Ján Počiatek měl bratislavské mafii platit, aby mohl podnikat. Výpalné za „bezpečnost“ restaurace, kterou spoluvlastnil s ministrem vnitra prý nosil gangstrům v obálce osobně.

Vyplývá to ze spisu k usnesení Nejvyššího soudu Slovenské republiky, který rozhodoval o prodloužení vazby jednoho z členů mafiánské skupiny takzvaných „Takáčovců“.

Na tento fakt upozornil podle serveru etrend.sk jeden z pachatelů obžalovaných za sérii kriminálních činů. „Takáčovci“ ještě donedávna vydírali restauraci Steam & Coffeee a bar Harley, které patří současnému ministru vnitra Robertu Kaliňákovi a exministru Jánu Počiatkovi.

„Tam nám peníze jako výpalné předával Ján Počiatek a později společník Robo, jehož přezdívali Tuke,“ uvádí obžalovaný J. Walzer.

Druhou jmenovanou osobou myslí Róberta Pintéra, který je obchodním partnerem Počiatka a Kaliňáka a který v současnosti působí v resortu vnitra jako generální ředitel Sekce movitého a nemovitého majetku.

Obžalovaný Walzer podle spisu vypovídal i o formě výplaty své mzdy. „Výplatu jsem dostával v hotovosti od Tibora Füleho (jeden z bossů Takáčovců, pozn. red.),“ říká Walzer. Tyto peníze byly podle něj „z výpalného z podniku Steam & Coffee“.

Oba ministři v médiích odmítají tvrzení obžalovaného. S mafií prý nikdy do styku nepřišli a nevědí o žádném vyplácení výpalného.

Lavinu nečekaných tvrzení spustil zátah policistů Národní kriminální agentury z loňského května. Speciální jednotky udělaly rozsáhlou razii na část jižní větve Takáčovské skupiny kolem Tibora Füleho. Několik mužů bylo obviněno ze založení zločinecké skupiny a dalších trestných činů. Třináct mužů vzal soudce Specializovaného trestního soudu do vazby. Část právě z důvodu, aby nezastrašovala svědky. Ačkoli mělo několik z nich získat svobodu po pár měsících a část se měla dostat zpoza mříží v lednu 2017, po námitce prokurátora byla vazba všem obviněným prodloužena do července příštího roku.

„Obviněný R. B. se měl podle prokurátora společně s obviněným H. S. zabývat vybíráním výpalného z podniků Steam & Coffee a Harley v Bratislavě, přičemž tato činnost nebyla časově ohraničená. Má přitom jít o jednoho z nejstarších členů zločinecké skupiny ´Takáčovci´, který měl v minulosti působit jako ochránce předního člena skupiny,“ uvádí se v usnesení soudu.

Skupina Takáčovců funguje od konce 90. let minulého století. Z bratislavské městské části Ružinov se rozšířila na celou Bratislavu a její okolí. Jméno nesou po zavražděném Jánu Takáčovi. Je známá raketýringem, prodejem drog, ale i zastrašováním a vraždami.

Čtěte také:

Luxusní byty a daňová kouzla. Sestřelí ministra Kaliňáka „jeho člověk“?

Mečiarův pobočník Lexa žaluje zesnulého exprezidenta

Velké vábení. Slováci chtějí v příštím roce investice za 54 miliard


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít