Maduro je narkoterorista, zní z USA. Na dopadení venezuelského prezidenta vypsal Washington odměnu - Euro.cz

Přihlášení

Maduro je narkoterorista, zní z USA. Na dopadení venezuelského prezidenta vypsal Washington odměnu

ČTK,
Maduro je narkoterorista, zní z USA. Na dopadení venezuelského prezidenta vypsal Washington odměnu
Zdroj: čtk

Spojené státy obvinily autoritářského prezidenta Venezuely Nicoláse Madura a několik jeho spolupracovníků z narkoterorismu, za informace k prezidentově dopadení nabízí 15 milionů dolarů (371 milionů korun). Dnes to podle agentury Reuters oznámilo americké ministerstvo zahraničí. Venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza k obvinění uvedl, že odrážejí posedlost washingtonských elit Venezuelou.

Americké ministerstvo spravedlnosti viní Madura z konspirace s kolumbijskými rebely s cílem zaplavit USA kokainem. „Odhadujeme, že z Venezuely bylo touto cestou posláno 200 až 250 tun kokainu. Těchto 250 tun odpovídá 30 milionům smrtících dávek,“ uvedlo ministerstvo spravedlnosti.

Maduro obvinění odmítl a na adresu Američanů prohlásil, že zaplavují Venezuelu násilím.

Americký ministr spravedlnosti William Barr je přesvědčen, že Spojeným státům se některé obviněné podaří zadržet. Na podporu jejich dopadení je vypsána odměna až 15 milionů dolarů, oznámilo americké ministerstvo zahraničí.

Spojené státy Madura jako prezidenta neuznávají, za hlavu Venezuely považují opozičního předáka Juana Guaidóa. Toho jako prezidenta uznalo zhruba 60 zemí, vedle USA také řada států EU včetně Česka.