Loterie o golf s Trumpem. Vyhozený Scaramucci měl velké plány

Adam Štěpánek 03. srpna 2017, 17:00  -  Adam Štěpánek
03. srpna 2017, 17:00

Anthony Scaramucci byl šéfem komunikace Bílého domu jen jedenáct dní, než ho americký prezident Donald Trump odvolal. Při svém nástupu do funkce měl přitom velké plány. Trumpa hodlal polidštit, chtěl zlepšit vztahy s médii a pro veřejnost chystal loterii, jejíž vítěz by dostal příležitost zahrát si s prezidentem golf.

„Nehodlám si honit vlastní triko (ve skutečnosti použil vulgárnější výraz - pozn. autora), nejsem Steve Bannon, jsem tady, abych sloužil zemi. (Reince Priebus) je zas*aný paranoidní schizofrenik.“ Tyto dva nebývale ostré slovní výpady na adresu svých kolegů stály Scaramucciho lukrativní místo v čele komunikace Bílého domu. Velká nevole veřejnosti dohnala Trumpa k činu.

Scaramucci tak musel opustit pozici, na kterou vstupoval s elánem a mnoha nápady na vylepšení mediálního obrazu často kritizovaného prezidenta. Vyplývá to z dokumentu, který měl rozeslat podřízeným jen den před svým odvoláním.

Scaramucciho prvním krokem bylo napravení vztahů s novináři. Bývalý mluvčí Sean Spicer byl pod palbou kritiky kvůli svému arogantnímu chování, častým slovním přestřelkám s reportéry a například rozhodnutím zakázat přítomnost kamer na tiskových brífincích. Kvůli tomu se dočkal i zesměšňování, jeho parodováním zaujala herečka a bavička Melissa McCarthyová.

Parodie na Spicera. Podívejte se, jak bývalého mluvčího ztvárnila Melissa McCarthyová

Nový šéf komunikace, kvůli němuž mimochodem Spicer rezignoval, chtěl novinářům umožnit podávat stížnosti, ze kterých by pak jeho tým vyvozoval důsledky a sjednával nápravu. Svým podřízeným napsal, že Trump může s médii bojovat, ale oni sami ne.

Dalším Scaramucciho záměrem bylo „polidštění“ Trumpa. Prezidenta chtěl vylíčit v lepších barvách a přiblížit jej veřejnosti. Jedním z jeho nápadů bylo uspořádat velkou národní online loterii či charitativní aukci, jejíž vítěz by si s Trumpem poměřil síly v golfu. Dalším pak tvorba videoobsahu, který by byl prakticky vlastní Trumpovou televizní show. Celé oddělení komunikace chtěl Scaramucci vést jako zpravodajský kanál, který by přitom byl schopný své vlastní zpravodajství diktovat.

Trumpovi na jeho komunikačním týmu vadila především častá nečinnost a neschopnost rychlé reakce, stejně jako občasné úniky informací. S tím vším chtěl Scaramucci rychle skoncovat. Ve svém nechvalně proslulém vyjádření pro New Yorker poznamenal, že by všechny, kteří způsobili nějaký únik, nejradši zabil. V prohlášení zaměstnancům pak jednoduše napsal, že kdokoli, kdo provede něco v rozporu s prezidentovou vůlí, bude odvolán. „Komunikace je zákaznická služba a prezident je naším zákazníkem číslo jedna,“ připomněl svým podřízeným. Jeho vzkazy a výzvy ale mohli brát vážně jen jeden den.

Co může Trumpa udržet u moci i po roce 2020? Přečtěte si komentář

Dále čtěte:

Od koho unikají informace? V Bílém domě vře spor

Trump zaútočil na CNN. Vyhrožuje novinářům násilím, kritizují média

Co znamenají „obrovské náklady“ v řeči Trumpa? 0,0014 procentaSdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jaké příjmy jsou v penzi daňově výhodné?
Kdy vzroste rodičovská? O kolik? A koho se zvýšení bude týkat?
Kam do aquaparku? 2. díl: srovnání cen vstupného
Hospodařit s penězi bychom měli učit děti co nejdříve
Máte rádi adrenalin? Pak platí: připojištění nutné
Auta
Bodový systém: Bodované přestupky, pokuty, počty bodů a jak…
Německý Autoland a hrozba protekcionismu
Vodíkový Hyundai Nexo je ekonomický nesmysl, který čistí vzduch (první jízdní dojmy)
Nissan GT-R nové generace získává obrysy. Bude to prý nejrychlejší sportovní auto
BMW X5 M vypadá na Nürburgringu během testování hodně nazlobeně
Technologie
Microsoft v roce 2019 přestane poskytovat aktualizační balíčky delta. Jsou už překonané
Apple má už tři roky velký průšvih s klávesnicemi. Nový MacBook Pro jej nejspíš řeší
Google posiluje boj s nevyžádanými hovory. Můžete je rovnou blokovat
Do Česka přichází druhý 8K televizor. Stojí přes půl milionu
Ochrana proti Spectru je aktivní v 99 % instalací Chromu. Ten si žádá až o 13 % více paměti
Hry pro příležitostné hráče