Lidé počítají s nejhorším. Rekordně googlují pojem „třetí světová válka“ - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Lidé počítají s nejhorším. Rekordně googlují pojem „třetí světová válka“

,
Lidé počítají s nejhorším. Rekordně googlují pojem „třetí světová válka“
Zdroj: Ministerstvo energetiky USA - Wikimedia Commons CC-BY-SA 2.0

Poslední vojenské akce USA, tedy útok na Sýrii a vyslání letadlové lodě směrem ke KLDR, vzbuzují mezi lidmi nervozitu a otázky, co by přinesl možný vojenský konflikt. Termín „World War 3“, tedy „třetí světová válka“, je na Googlu nejvyhledávanější v historii.

Americký prezident Donald Trump je na jednu stranu chválen za rozhodnost, kterou projevil při příkazu zaútočit na Sýrii a zvýšení tlaku na severokorejský režim, jeho činy však mezi některými lidmi zároveň vyvolaly strach z budoucnosti.

Jasně patrné to je na statistikách vyhledávání Googlu. Po událostech ze začátku dubna se zájem o výraz ‚World War 3‘ raketově zvedl a dosáhl historického maxima v měření, které probíhá od roku 2004. Uživatelé se na Googlu mimo jiné ptají, jestli k další světové válce opravdu dojde, nebo dokonce zda už nebyla vyhlášena.


Předchozí maximum bylo v této souvislosti zaznamenáno v listopadu 2015, kdy byla nad Tureckem sestřelena ruská stíhačka a prezident země Vladimir Putin varoval před „vážnými následky“.

Světový trend nicméně příliš nezasáhl Česko. Uživatelé v posledních dnech hledají česky psaný termín ‚třetí světová válka‘ v obvyklém množství. Vrchol za posledních pět let přišel loni v říjnu, kdy ve světě panovala napjatá atmosféra po ruském bombardování syrského Aleppa. USA a Británie tehdy zvažovaly zavedení dalších sankcí.


Pokud by k vojenskému konfliktu s KLDR skutečně došlo, měl by podle bezpečnostních expertů podobu konvenční války a ke svržení severokorejského diktátora Kim Čong-una by podle nich mohlo dojít v řádu týdnů.

Přečtěte si, jak by podle expertů probíhala válka s KLDR

Propagandistické vyobrazení Kim Ir-Sena. Jeho vnuk nyní hrozí jaderný útokem.

Dále čtěte:

Americké lodě se blíží ke Koreji, Pchjongjang vyhrožuje jadernou odpovědí

Šílené tlusté dítě a proslulý idiot. McCain vede s Kimem válku slov

Severní Korea je atomovou mocností. Špioni se dohadují, jak silnou