KSČM bude dál podporovat vládu, rozhodli delegáti - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

KSČM bude dál podporovat vládu, rozhodli delegáti

, čtk,
KSČM bude dál podporovat vládu, rozhodli delegáti
Zdroj: čtk

KSČM by dle hlasování delegátů na dnešní programové konferenci měla dál podporovat menšinovou vládu. Pro podporu bylo přes 200 ze zhruba 260 delegátů. Po dnešní programové konferenci to řekl předseda strany Vojtěch Filip. Plnění svého programu bude podle něj strana hodnotit v červenci.

Komunisté podporují menšinový kabinet ANO a ČSSD, který vede premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Premiér dnes na konferenci Globsec v Bratislavě v reakci na protesty v Česku uvedl, že se v tuzemsku nebude měnit vláda na základě demonstrací.

Komunisté chtějí v červenci zhodnotit, zda se daří prosadit jejich sedm základních programových bodů. „To, že probíhají demonstrace pro nás ještě neznamená, že máme slevit z těch svých sedmi bodů programu,“ uvedl Filip. Podle něj ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) neudělala žádný krok, který by zpochybnil fungování justice. „Na druhou stranu, my jsme velcí kritici současného systému,“ dodal Filip.


Přečtěte si komentář: Příliš brzy na vítězství


Podle předsedy KSČM nemají protesty racionální jádro, ale každý má právo vyjádřit svůj názor. Opakované demonstrace v posledních týdnech vybízejí k demisi ministryni spravedlnosti a předsedu vlády.

Filip také dodal, že pokud bude předloženo dostatečné množství podpisů pro vyslovení nedůvěry vlády, bude se tématem KSČM ještě zabývat.

Čtěte také:

Babiš zkritizoval demonstranty: Lidé křičí nepravdy, Minář se chce jen zviditelnit

Tisíce lidí v celém Česku opět demonstrovaly proti Babišovi a za nezávislou justici

Benešová chce zavést funkční období pro žalobce. Nejvyšší státní zástupce Zeman souhlasí

Komentář: Přichází drsná Mařenka

Počtvrté proti Benešové a Babišovi. Na demonstraci na Václavské náměstí přišlo 50 tisíc lidí

Babiš je ve střetu zájmů, tvrdí Evropská komise. Česko má vrátit část dotací pro Agrofert