Holandský diplomat se obul do Maďarů kvůli uprchlíkům. Ti odvolali velvyslance z Nizozemska - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Holandský diplomat se obul do Maďarů kvůli uprchlíkům. Ti odvolali velvyslance z Nizozemska

, čtk,
Holandský diplomat se obul do Maďarů kvůli uprchlíkům. Ti odvolali velvyslance z Nizozemska
Zdroj: čtk

Maďarské ministerstvo zahraničí povolalo ke konzultacím svého velvyslance v Nizozemsku kvůli kontroverzním výrokům nizozemského velvyslance v Budapešti na adresu vlády maďarského premiéra Viktora Orbána. Informoval o tom dnes maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Nizozemský diplomat v maďarském tisku prohlásil, že maďarská vláda svým postojem k migrantům vyvolává nepřátelství stejně jako náboženští fanatici.

„Maďarsko povolalo ke konzultacím svého velvyslance v Nizozemsku,“ oznámil dnes šéf maďarské diplomacie podle agentury MTI. Komunikace na velvyslanecké úrovni mezi oběma zeměmi je podle něj přerušena na neurčito. Szijjártó dodal, že požaduje veřejnou omluvu nizozemské vlády. „Vysvětlení podané za zavřenými dveřmi nebude stačit,“ zdůraznil.

Dnešní krok maďarské diplomacie následoval poté, co nizozemský velvyslanec v Budapešti Gajus Scheltema přirovnal působení maďarské vlády k muslimským extremistům. Ve sloupku v maďarském týdeníku 168 Ora ostře kritizoval maďarského premiéra Orbána za to, že opakovaně přirovnal migranty k teroristům.

Scheltema napsal, že „ti, kteří se fanaticky obracejí k náboženství… si vytvářejí nepřátele na základě stejných principů jako maďarská vláda“.

Přečtěte si více o postoji Evropských zemí k migraci:

Polská i maďarská vláda Bruselu vzkázaly, že postoj ke kvótám nezmění

Merkelová je proti krácení peněz z fondů za odmítání uprchlíků


Ohodnoťte tento článek
Diskuze