Generální ředitel Finanční správy Janeček skončí. Nahradit by ho měla Richterová - Euro.cz

Přihlášení

Generální ředitel Finanční správy Janeček skončí. Nahradit by ho měla Richterová

, čtk,
Generální ředitel Finanční správy Janeček skončí. Nahradit by ho měla Richterová
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Generální ředitel Finanční správy Martin Janeček by měl ještě letos skončit ve funkci. Web Blesk Zprávy uvedl, že skončit má začátkem listopadu. Podle informací webu Lidovky.cz by Janečka měla ke konci roku nahradit jeho dosavadní zástupkyně Tatjana Richterová.

Informaci o Janečkově chystaném odchodu potvrdily webu Lidovky.cz dva nezávislé zdroje. Janeček nechtěl situaci komentovat a bez komentáře to ponechala i ministryně financí Alena Schillerová (ANO), uvádí web.

Blesku Schillerová napsala, že v tuto chvíli se k personálním otázkám na Finanční správě nebude vyjadřovat. Stále ale podle ní platí její dřívější vyjádření, ve kterém Finanční správu kritizovala za to, jak některé své problematické kroky komunikuje navenek.


Lov posledních partyzánů. Babišově čistce stále odolává Beneš

 Andrej Babiš


Janeček se stal ředitelem Generálního finančního ředitelství v říjnu 2014. Do funkce ho jmenovala vláda na návrh tehdejšího ministra financí a současného premiéra Andreje Babiše (ANO).

Finanční správa pod Janečkovým vedením čelila kritice kvůli údajnému nadužívání takzvaných zajišťovacích příkazů, kterými může blokovat majetek firem podezřelých z nezaplacení daně.

Kritiku nedávno vyvolal také postup Finančního úřadu pro Olomoucký kraj, který podle médií kvůli kontrole elektronické evidence tržeb vyzval k podání informací o svatební hostině téměř stovku novomanželů. Janeček kvůli tomu na olomouckém finančním úřadu nařídil kontrolu.

Dále čtěte:

Finanční správa se chválí: Kontrolní hlášení k DPH přineslo státu miliardy

Šéfem civilní rozvědky bude kybernetický expert Šimandl. Nahradí odvolaného Šaška

Lež v přímém přenosu: vláda tvrdí, že má vyhazovy úředníků schválené z Bruselu. Nemá

Úřednická čistka. Kabinet zruší 14 sekcí a desítky míst na ministerstvech i na Úřadu vlády