Faltýnek mne neúkoluje, brání se ostravský hejtman Vondrák - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Faltýnek mne neúkoluje, brání se ostravský hejtman Vondrák

,
Faltýnek mne neúkoluje, brání se ostravský hejtman Vondrák
Zdroj: Martin Pinkas/Euro

Vyšehradská schůzka z minulé středy a následné vykrucování a vysvětlování jen zdůraznily, jaký vliv má Babišův poslanec Jaroslav Faltýnek. A že zasahuje do věcí, které mu nepřísluší.

Když se minulý týden Roman Prymula, dosluhující ministr zdravotnictví, snažil vysvětlit okolnosti a témata tajné schůzky s Faltýnkem na Vyšehradě, zmínil jméno ostravského hejtmana Iva Vondráka (ANO). Od něj pak týdeník Euro zjistil, že jej ve věci pilotního projektu plošného testování v Moravskoslezském kraji skutečně Faltýnek oslovil.

„Pan Faltýnek mne požádal cestou textové zprávy, zdali bych se sešel s panem Havrlantem (šéf Fakultní nemocnice Ostrava) a Homzou (náměstek ředitele Nemocnice Karviná-Ráj). Téma mělo být IT propojení testů s naším krajským portálem,“ vysvětlil hejtman Vondrák.

Zásadní otázkou ovšem je, z jakého důvodu se Faltýnek v této věci vůbec angažuje. Coby poslanec je členem organizačního a zemědělského výboru, zvolen do Sněmovny byl navíc na Vysočině. Čili vazbu k věci nemá odbornou, natož geografickou.

Týdeník Euro se tak o víkendu snažil zjistit, proč hejtman Vondrák vůbec přijímá Faltýnkovy pokyny. „Pan Faltýnek mne neúkoluje a ani nikdy neúkoloval,“ reaguje Vondrák. A doplňuje: „Požádal mě, zprostředkovaně, o výpomoc z pohledu zařazení testů do IT portálu kraje. To je naprosto legitimní požadavek, protože náš rezervační systém je svým způsobem v ČR výjimečný a prokázal svou funkčnost.“

Redakce od minulého pátku žádá o vyjádření samotného Faltýnka, ten však na dotazy neodpovídá. Pouze Jan Richter, manažer Babišova hnutí, týdeníku Euro vzkázal, že Faltýnka na nezodpovězené otázky upozorní. Do vydání článku však nepřišla žádná reakce.

Nicméně během víkendu i sám premiér Andrej Babiš prohlásil, že Faltýnek dělá něco, co mu nepřísluší. „On vůbec se do toho nemá montovat, to není vůbec jeho byznys. Já si na to dohlížím sám,“ kritizoval Babiš ve vysílání Rádia Z.

Faltýnek mne neúkoluje, brání se ostravský hejtman Vondrák
4.3 (85%) 8 hlasování
Diskuze