Dům pro tři generace jako symbol programu. Lidovci sází na tradiční témata

08. srpna, 16:18 - čtk
08. srpna, 16:18

Prioritami lidovců ve sněmovních volbách bude zaměření na rodinu, důraz na vzdělávání a inovace nebo péče o krajinu a zemědělskou půdu. Ve volebním programu strana má i důchodovou či daňovou reformu. Předseda strany Pavel Bělobrádek poznamenal, že symbolem lidoveckého programu je dům pro tři generace, pod jehož jednu střechu patří děti, rodiče i prarodiče.

„Naši zemi vidíme jako dům pro tři generace. Jeho základy tvoří naše hodnoty, tradice a kultura a střechu demokratické instituce, které nám zajišťují bezpečí, chrání naši svobodu a umožňují nám usilovat o štěstí a prosperitu,“ uvedl Bělobrádek ve volebním programu. Lidovci ho mají rozdělen do čtyř kapitol, které se věnují budoucnosti a dětem, prosperitě a lidem v produktivním věku, solidárnosti a seniorům a poslední úspěchu České republiky.

Bělobrádek řekl, že aktuální program vychází z dlouhodobého stranického programu. „Pro KDU-ČSL je důležité vzdělávání jako národohospodářská doktrína, to znamená bez kvalitního učitele nemůže být kvalitní vzdělávání,“ poznamenal. Lidovci proto slibují, že se zasadí o razantní navýšení sumy na platy učitelů.

V centru pozornosti KDU-ČSL je především rodina, kterou chce strana podporovat třeba daňovými úlevami. Voliče bude chtít přesvědčit také podporou dostupného bydlení. Přes Státní fond rozvoje bydlení by chtěla nabídnout obcím peníze na výstavbu bytů s regulovaným nájemným, řekl místopředseda strany Jan Bartošek.


Ha ha ha. Když politici odpovídají citoslovci


Tématem má být i důchodová reforma, kdy by podle představ lidovců měly rodiny být oceněny nižšími odvody do důchodového systému a pracující rodiče by měli pobírat vyšší důchod. V sociální oblasti by strana ráda podpořila daňovou reformu. „Domníváme se, že je potřeba daleko více dát důraz na to, aby dávky byly především pro ty, kteří je skutečně potřebují a kteří ne vlastní vinou a vlastní leností potřebují pomoc druhých, ale zároveň nemůžeme nechat někoho padnout,“ řekl Bělobrádek.

Voliče chce strana přesvědčit i důrazem na péči o krajinu a zemědělskou půdu nebo na kontrolu kvality potravin. Podle dalšího místopředsedy Mariana Jurečky lidovci kladou důraz na to, aby venkov a malé obce měly perspektivu a dostupné služby.

Podle Bělobrádka za zásadní lidovci považují ukotvení v Evropské unii a v Severoatlantické alianci, ve kterých by měla být Česká republika více aktivní. „Podporovali jsme vždy daleko vyšší navýšení výdajů na obranu, než jaká nakonec byla schválena,“ řekl.

Lidovci už na začátku srpna představili volební heslo Zodpovědně, současně oznámili volební lídry, kterými jsou především současní poslanci. Původně chtěla jít strana do voleb společně s hnutím Starostové a nezávislí, chystaná koalice ale padla kvůli obavě z nedostatku hlasů. Kritici projektu se obávali toho, že by požadovaných deset procent voličů projekt nezískal, a KDU-ČSL by se tak do Parlamentu nedostala.

Dále čtěte:

Bělobrádek: Pokud ve volbách propadneme, odstoupím

Lidovce zarazila rychlost příprav STAN na samostatnou kampaň


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za…
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Galaxy S9 uvidíme už za sedm týdnů. Samsung jej přiveze na CES 2018
Herní počítač pod stromeček II: levná sestava do 20 tisíc [Vánoce 2017]
T-Mobile se skamarádil s Netflixem. Ale nejde o to, na co myslíte…
Tržní podíly výrobců grafik v Q3 2017: Nvidia vylétla nahoru, získává tržní podíl
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít