Byt pro pana exministra. Kremlíkovi pomáhá advokát Achour i developer Passer - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Byt pro pana exministra. Kremlíkovi pomáhá advokát Achour i developer Passer

,
Byt pro pana exministra. Kremlíkovi pomáhá advokát Achour i developer Passer
Zdroj: čtk

Peníze na byt Vladimíra Kremlíka pocházejí z úspor vlivného pražského advokáta. Exministrovi dopravy pomáhá i developer Radim Passer.

Až do okamžiku, kdy exministr dopravy Vladimír Kremlík na konci března zveřejnil v registru majetkových přiznání svého nového věřitele, pražského advokáta Gabriela Achoura, vysvětloval bývalý vrcholný politik za hnutí ANO mnohamilionovou půjčku na svůj strahovský byt výpomocí od takřka nemajetných rodičů. Nakonec celý málo uvěřitelný příběh vyjasnil tím, že si půjčil 8,5 milionu korun právě od Achoura.

„Známe se roky,“ vysvětlil v rozhovoru pro týdeník Euro exministr, proč si vybral právě advokáta specializujícího se mimo jiné na nemovitosti a dopravní infrastrukturu. Pohledávku ale pak společně převedli na Kremlíkovy rodiče, jelikož ti mohli prý dluh zajistit svým rodinným domkem v obci Vrdy u Čáslavi. Ovšem do katastru nemovitostí dosud nebyla zapsána žádná zástava na tuto skromnou nemovitost.

„Samozřejmě, že to tam není zapsáno. Ale brzy bude. Zástava na tomto domě navíc není jediným zajišťovacím prostředkem tohoto dluhu. Máme sjednané smluvní předkupní právo, smluvní zákaz zcizení a zatížení či pojištění nesplácení. Tyto zajišťovací instrumenty jsou už plně účinné,“ řekl týdeníku Euro Achour s tím, že se o své peníze nebojí.

Půjčku Kremlíkovi podle svých slov financoval z dlouhodobých úspor, převážně ještě z doby před tím, než založil vlastní advokátní kancelář, kdy působil jako vedoucí advokát v kanceláři Glatzová. Achour navíc tvrdí, že Kremlíkovi několikrát vypomohl už v minulosti. Podle informací týdeníku Euro z několika nezávislých zdrojů by se Kremlík mohl svého strahovského bytu brzy zbavit. On sám prodej ani pronájem…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?